15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі відбувся концерт пам’яті легендарного Володимира Івасюка (відео)

Поширити

 Учора, 17 березня, у Народному домі Старого Самбора відбувся концерт “Життя моє обірвана струна”, присвячений 75-річчю від дня народження видатного українського композитора та співака Володимира Івасюка.

Захід організував відділ культури, молоді спорту та туризму спільно з Центром культури і дозвілля Старосамбірської міської ради. У концерті взяли участь провідні творчі виконавці Ігор Піхо, Володимир Маланяк, Іван Котовський Оксана Сидір, а також творчий колектив педагогів та учнів зі Старосамбірської школи мистецтв. Потішила глядачів і Марія Хомин-Маморська, яка цього разу показала себе не лише як чудова ведуча, а й душевна виконавиця. З  її вуст глядачі почули пісню “Мальви”.

Прозвучали також найвідоміші пісні Івасюка, такі як “Червона рута”, “Водограй”, “Пісня буде поміж нас”, “Я піду в далекі гори”

Глядачі тепло вітали кожен номер програми.

Начальник відділу культури молоді спорту та туризму Ігор Піхо зазначив, що Володимир Івасюк – це неперевершений талант, чий внесок у українську музичну культуру неоціненний.

Його пісні й досі живуть у серцях людей, дарують їм радість і натхнення , його творчість  надихає на подолання труднощів, викликає почуття національної самосвідомості та боротьби за своє – українське! А це важливо завжди, а надто у час великої війни“, – підкреслив Ігор Піхо.

Івасюку 4 березня могло б виповнитись 75.  Але радянська влада забрала його життя у молодому віці. За свої 30 років Володимир Івасюк написав понад 100 пісень та близько 50 інструментальних творів. А скільки б він міг ще створити…

Існує версія, що в КГБ були незадоволені тим, що Івасюк надто захоплюється українською музикою та українськими поетами. А це – український націоналізм.

«Французи, італійці, росіяни і всі інші народи співають своїми мовами, і їх ніхто не називає націоналістами. А ми, українці, вже з самої колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах», – якось сказав Володимир Івасюк у розмові з батьком.

Вдалим доповненням заходу стала презентація світлин Івасюка.

На завершення прозвучала улюблена для всіх українців і найпопулярніша “Червона рута”

Концерт став справжнім святом української пісні талановитого композитора і був чудовим творчим подарунком жителям Старого Самбора у неділю, яка передувала Великому посту.

Світлини Софії Янчак.

Ваш Голос Прикарпаття