17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі переселенці отримали продуктові набори від «Карітасу»

Поширити

Учетверте, 5 вересня, на парафіяльному подвір’ї церкви Св. Миколая міста Старого Самбора люди, які через війну опинилися у Старосамбірській та Стрілківській громадах, отримали продуктові набори. Власне, ці громади належать до Старосамбірського деканату УГКЦ.

155 продуктових наборів внутрішньо переміщеним людям роздали волонтери «Карітасу» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Така допомога можлива завдяки проєкту “Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні 2022”.

«Війна зламала наші плани. І це дуже боляче. 5 місяців ми уже тут. Чоловік Ярослав пішов у територіальну оборону. Дуже хочеться, щоб весь цей жах закінчився», – розповідає 32-річна Анастасія.  З 8-річною донечкою Олександрою жінка проживає в Лаврові. Війна вигнала її з рідного дому в Миколаєві. Там тепер постійні обстріли. Анастасія працює дистанційно, вона педагог-організатор, а ще навчає миколаївських діток фінансової грамотності.

«Розумієте, коли ти маєш вдома все… Тепер ти, даруйте, як безхатько. Я мала дрібний бізнес, автозапчастинами торгували. Платили податки до бюджету. Тепер ми ні з чим… У черзі стою за тим, щоб отримати продукти на кілька обідів», – з болем розповідає Наталя з Харкова.  Жінка добре навчилася спілкуватися українською.

«Війна – це хаос. Невинні люди, які тут опинилися. Непросто і нам долати ці виклики. Якщо маємо війну, то Бог її допустив. І нашим завданням є подати руку помочі тим, хто її потребує. Якщо минулого місяця ми роздали 120 продуктових наборів та постільної білизни, то тепер число потребуючих зросло. Триматися разом – в цьому є наша сила», – каже отець-декан Михайло Николин.

Ваш Голос Прикарпаття