20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Сад Перемоги у Старосамбірській громаді: символ надії та єднання в часи війни

Поширити

Незважаючи на складні часи, війна не змогла зламати дух українців і віру в перемогу. Навпаки треба шукати сили та натхнення творити нове життя. Біля місцевої школи у цьому селі з’явилася алея фруктових дерев. Це одна і подій акції у Старосамбірській громаді Сад Перемоги – символ незламності та віри у світле майбутнє.

Ініціатором створення саду ще минулого року восени став голова територіальної громади Ігор Трухим. За його словами, ця ідея відразу ж знайшла відгук у серцях людей. У вересні жовтні – посадили фруктові дерева біля навчальних закладів Великосілля, Білич, Тогранович, Торчинович.

Велика Лінина, 4 квітня 2024 року. Цей день стане особливим для села. Бо тут посадили алею на шкільній території яблунь, груш, сливок. На події побувала і журналістка нашого сайту. Також до великолінинців на подію завітали і керуючий справами Старосамбірської міської ради Володимир Хітчак та спеціаліст Володимир Попович.

Ми з директоркою школи Оксаною Нискогуз також хотіли створити щось, що об’єднало б наших дітей, дало їм надію та віру у краще майбутнє, дало б їй емоції та почуття гордості за свої вчинки – розповідає  староста Марія Костів – Сад Перемоги – це символ того, що життя продовжується, що ми не перестаємо вірити в перемогу, що українці збудуютьнову, щасливу країну.”

До висадки дерев долучилися учні школи, їхні педагоги та вчителі. Разом вони висадили цілу алею фруктових дерев. Дощик, який падав до того, накрапав під час роботи, і сильно лив опісля, а додав ще більше емоцій та єднання. Усі в єдині вуста говорили, що ростимуть гарно!

Я садив яблуню, – ділиться один із учасників акції. – Коли вона виросте, я буду приходити сюди з сином і розповідати йому, що садив її, коли йшла війна. Це буде наше дерево пам’яті. Хочу, щоб закінчилася війна і ми жили у мирній Україні. Треба буде і хату будувати. Дерево. Син. Хата. За таким принципом живуть українці“, – каже десятикласник.

Сад Перемоги – це не просто зелена зона. Це місце, де люди зможуть збиратися, спілкуватися, ділитися своїми мріями та сподіваннями. Це місце, де буде жити пам’ять про тих, хто боровся за свободу України, і про тих, хто цю свободу здобув.

Сад Перемоги – це наш спільний внесок у майбутнє України, – говорить Володимир Хітчак – Ми віримо, що він стане символом відродження та процвітання нашої країни. Діти з особливим відчуттям сприймають цю акцію. Напередодні у Старому Самборі біля опороної школи висадили 250 саджанців. Акція має на меті не лише озеленити наше місто, але й символізувати нашу стійкість та віру в перемогу над ворогом. І практична користь: діти на первах будуть не за чіпсами бігти, а за фруками. Садили не лише грушки, сливки, яблуні, а й персики. В дітей це буде виховувати почуття відповідальності. Це їхні деревцята, вони за ними будуть доглядати“, – розповідає Володимир Хітчак.

«Хочу поділитися неймовірними враженнями! Разом з однокласниками ми садили фруктові дерева в рамках акції “Сади Перемоги”, яку організували в нашій громаді. Я з радістю долучився до акції, адже дуже люблю природу.

Наш клас також отримав саджанці яблунь, груш та слив. Спочатку я трохи хвилювався, адже ніколи раніше не садив дерева. Я радію, бо моє деревце опинилося в землі. Уявляю, як воно буде рости, зеленіти і давати смачні плоди біля нашої школи, яка носить ім’я Героя України Богдана Сольчаника. Вірю, що наш “Сад Перемоги” стане чудовим символом миру та відродження. Ця акція подарувала мені не лише нові знання та навички, але й відчуття єднання з друзями та громадою. Разом ми робимо нашу країну кращою!, – розповідає про подію 11-річний Святослав Бухній, який відвідує гурток “Юний журналіст” Старосамбірського Центру дитячої та юнацької творчості.

Ваш Голос Прикарпаття