20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Старосамбірська бібліотека запрошує на каву: щоб оглянути кавовий живопис

Поширити

У Старосамбірській публічній бібліотеці з 6 до 13 жовтня діє арт-виставка талановитої художниці Наталії Луць «Картини з ароматом кави». Усіх охочих запрошують відвідати виставку мистецьких шедеврів та отримати естетичне задоволення.

Зазначимо Наталія Луць з Великої Лінини – художниця, що малює кавою. Про таке незвичне захоплення та вид мистецтва на наших теренах не доводилося чути, тому рекомендуємо відвідати.  За професією Наталя модельєр-дизайнер легкого одягу. Одружена, виховує двох чарівних синів 6-річного Тимофія та 11-річного Назара.
Наталя зростала у родині талановитого майстра Василя Кальмука.

«Змалечку пам’ятаю, що я завжди любила спостерігати за роботою мого батька, який чудово малював та різьбив по дереві. А талант, знаєте, він дається Богом. І коли він у тобі б’є ключем, то і вилитися у щось має», – розповіла “ВГП” Наталя.

Якось художниця побачила в Інтернеті різні творчі роботи розчинною кавою. Роздивлялася картини різних художників. Дуже захотіла й сама спробувати. Їй це сподобалося, а роботи показувала близьким, які підтримували. Малювання кавою – то одне з багатьох хобі, яке дуже полюбила. Кожну вільну годинку-дві присвячує цій творчості й називає це душевним відпочинком.

Відвідувачі такої оригінальної виставки – в захваті від робіт. Особливо менші діти. Багато розпитують. Ми розповідаємо про етапи створення картин та матеріали для їх написання, про саму художницю. Діти підходять та намагаються понюхати картини, адже вони справді пахнуть кавою“, – ділиться враженнями про проведення виставки працівниця Старосамбірської публічної бібліотеки Уляна Матяш.

Додамо, Старосамбірська бібліотека ще кілька років тому була звичайною книгозбірнею. Зараз же вона стала мистецьким простором, в якому добре усім. Тут організовують різні заходи, зокрема творчі зустрічі з письменниками, презентації книг, відзначення знаменних та пам’ятних дат, майстерки для дітей, ігри, розваги, конкурси.

За допомогою участі у різноманітних програмах вдалося значно поповнити бібліотечні фонди, оснащити приміщення новими сучасними меблями, інтерактивними іграми.

Ми маємо багато планів, які, віримо, вдасться реалізувати. Попри основну роботу не залишаємося справ, які відбуваються в державі. Окрім звичного обслуговування користувачів, бібліотека продовжує різнопланову волонтерську діяльність. З перших днів війни наші бібліотекарі готували смаколики, плели маскувальні сітки, вишивили шеврони, брали участь у благодійних концертах, на яких збирали кошти на підтримку ЗСУ, проводили майстер-класи з виготовлення 3D- листівок – оберегів та малювали листівки для наших захисників», – розповідає Людмила Сольчаник, директорка Старосамбірської публічної бібліотеки.

Також Старосамбірська бібліотека – це простір, який гуртує усіх: і дорослих, і малих. Уже завтра, 13 жовтня у Старосамбірській бібліотеці відбудеться цікавий захід «Єднання поколінь», який організовує відділ культури, молоді, спорту та туризму спільно зі Старосамбірським молодіжним центром. Він запланований на 16.00.

 

Ваш Голос Прикарпаття