Марія КУЗЬМИН
-Завершуємо роботу над туристичним маршрутом «Шляхами Героя України Богдана Сольчаника»; працюємо над військовим туристичним маршрутом; освоюємо кошти на облаштування інтерактивного класу у мистецькій школі, що отримали завдяки участі у проєкті, пошили костюми для школи мистецтв, спілкуємося з благодійниками, щоб влаштувати резиденцію Святого Миколая; розробили положення нового конкурсу, в Тершові переселили бібліотеку в нове приміщення, – це лише частинка конкретних і важливих справ, які почула у відповідь на запитання «Що у вас новенького?» при понеділковій зустрічі з начальником відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбіорської міської ради Ігорем Піхо.
За час створення Старосамбірської громади розвиток культури набув стрімких і різнобічних позитивних змін.
Візьмімо комунальний заклад Центр культури і дозвілля. Недільний день, 5 листопада. По обіді сюди запросили жителів Старого Самбора на благодійний захід «З Україною в серці. Його представив Народний театр «Оборіг» Народного дому села Оброшино, який презентував постановку «Сурми зовуть»та виставу на новий лад «Сватання» за твором Григорія Квітки-Основняненка «Сватання на Гончарівці».
Завдяки змістовній та професійній постановці глядачі Відчули гіркі події сьогодення через минуле, пережили біль і гордість за наш народ через мистецтво, отримали естетичну насолоду і підтримати військо мали можливість жителі Старого Самбора. Розходилися по домівках, наповнивши свій внутрішній зміст поживним для естетичного розвитку «хлібом».
У той же день у вечірній час у Народному домі презентували нову кінострічку «Довбуш», яку відділ культури, молоді, спорту та туризму у співпраці з Молодіжним центром Старосамбірської громади знайшов можливість показати людям безкоштовно. Люди були захоплені переглядом фільму, виходячи зі залу цитували слова Олекси Довбуша: «Я не хочу тікати, я хочу жити. Я хочу жити тут, вільно, на своїй землі», які дуже співзвучні відчуттям українців в умовах широкомасштабної агресії росії.
Дві події одного дня. Так, Народного дому ще не був повний, якби хотілося, але на заходи приходять і отримують задоволення і звикають справді до змістовного дозвілля, до того ж, враховуючи різні вікові категорії.
Також нова пропозиція: відділ культури молоді, спорту та туризму запрошує усіх охочих жителів Старосамбірської громади до занять тенісом. Вони проводяться безкоштовно щосереди, з 14 до 18 години, у Старосамбірському центрі кульури і дозвілля.
Не беремося у цій публікації аналазувати, підсумовувати чи анонсувати усі заходи Відділу культури, бо їх, направду, треба писати дуже довго. Ми лише тішимося, що ця галузь у Старосамбірській громаді дієва і потужна.
Скажімо, Старосамбірська публічна бібліотека давно перестала бути закладом, куди лише прихоять за книжкою, тут наповну вирує активне життя. Заклад став місцем відпочинку, змістовних розваг, активного дозвілля зустрічей та спілкування. Оновлений зовнішньо (покрівля) та внутрішньо з сучасним дизайном та комфортністю.
Частково оновлюються й переформатовуються сільські бібліотеки та народні доми – усе це сьогодні складає мозаїку культурного життя Старосамбірської громади. Якщо промоніторити сторінки закладів культури у соцмережах, то напрямки роботи дуже різноматні.
А натхненником усіх добрих культурних починань є начальник відділу Ігор Піхо, якому щедро дарований талант бути культурним діячем. Завдяки професійним і організаторським здібностям він став об`єднавчою ланкою усіх починань, він чує ідеї, він бачить таланти, він заохочує і мотивує до всесторонього розвитку як працівників галузі, яку очолює, так і жителів Старосамбірської громади.
Багато людей було залучено впродовж року до заходів, фестивалів, конкурсів, які враховують усі смаки і зацікавлення людей нашого краю.
Особливого значення культура Старосамбірської громади набула під час повномасштабної війни. Працівники галузі працювали і працюють, допомагали і допомагають, підтримували і підтримують, надихали і надихають земляків на фронті. Працівники культури стали волонтерами самі і заохочують місцевих жителів та внутрішньо-переміщених осіб, разом плели маскувальні сітки, готували і продовжують готувати різноманітні смаколики нашим воїнам.
Разом із працівниками закладів освіти дбають про активне дозвілля малечі. Особливо тих дітей, які прибули до громади із регіонів, де ведуться активні бойові дії. Наші місцеві люди уже впізнають і добре знають голос Мирона Ільченка, який приїхав до Старого Самбора з Херсонщини та відвідує мистецьку школу.
І про господарську частину галузі культури варто говорити. Багато чого робиться – відремонтовані приміщення закладів культури навіть у такий важкий час оновлюються приміщення. На затишок і комфорт часто-густо потрібні не лише кошти, але й незмінне прагнення робити усе навколо себе кращим. До прикладу, працівники галузі, традиційно, незмінні учасники та активісти заходів з благоустрою у Старому Самборі та старостинських округах.
Словом, культура у Старосамбірскій громаді, говорячи популярною мовою, «зе бест». А чому ми про неї заговорили, бо сьогодні, 9 листопада, Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва. Тож, вітаємо зі святом іменинників.
Шановні працівники культури, вітаємо вас із професійним святом, бажаємо вам творчої наснаги, польоту думок та фантазій, успішної реалізації нових проєктів. Нехай будуть здорові та щасливі ваші близькі, а у ваших сім’ях панує гармонія та любов. Миру у ваших серцях, домівках і в Україні. Нехай очікувана усіма нами перемоги буде скорою. Дякуємо усіх, хто єднає нас у розумінні, хто ми є, надає сенсу боротьбі за спільні цінності та культурний спадок.
Ще у цій категорії
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу
Жива історія Старого Самбора: спогади очевидців оживляють минуле