19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Попри війну робляться прекрасні речі: у селі Біличі відкрили сучасну амбулаторію

Поширити

У величне свято верховних апостолів Петра і Павла, 12 липня, у селі Біличі відбулось урочисте відкриття сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Цього святкового сонячного дня, до новенької будівлі, прикрашеної повітряними синьо-жовтими кульками спішили з усіх частин села місцеві люди – і дорослі, і діти. А село немале –  має протяжність 8 кілометрів і проживають тут понад тисячу людей. Бо ж подія неординарна.

Також до Білицького старостинського округу приїхав голова територіальної громади Ігор Трухим, керівники первинної ланки медицини Марта Галевич та Мар’яна Юрчак, начальник відділу культури Ігор Піхо.

З району та області – голова Самбірської військової районної адміністрації Іван Ільчишин, та заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

З виступів посадовців та медиків можна було виокремити провідну думку – подія стала можливою лише завдяки злогодженій спрівпраці на всіх рівнях – працьовитих біличан разом з їхнім старостою Петром Котом; головою територіальної громади Ігорем Трухимом та областю.

Проєкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина», повідомляють в ОДА. Будівництво закладу відбулось за кошти державного бюджету в межах впровадження заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоровʼя у сільській місцевості. Основним завданням новозбудованої амбулаторії є наближення кваліфікованої медичної допомоги первинного рівня до сільського населення, своєчасне надання невідкладної допомоги жителям об’єднаної громади, покращення якості медичних послуг та умов праці медичного персоналу.

«З приємністю будемо згадувати в нашій Старосамбірській громаді цей день – 12 липня 2023 року. У велике християнське свято апостолів Петра й Павла, в Білицькому старостинському окрузі відбулось урочисте відкриття нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це, безсумнівно, тішить, бо в час, коли триває повномасштабна війна, коли доводиться оптимізовувати заклади, ми відкриваємо, ми створюємо нові робочі місця, покращуємо умови для працівників та якість надання медичних послуг. Понад 2000 людей з Білич, Волошинова, Росох будуть користуватися послугами амбулаторії. Від себе особисто дякую Максиму Козицькому, голові Львівської обласної військової адміністрації, та його команді в особі Юрія Бучка, куратора нашого району, за сприяння у будівництві закладу, за медичний автомобіль, який отримала наша первинна медична галузь.  Здорові хай будуть біличани, та жителі сусіднього Волошинівського округу звертаються до мед закладу лише з метою профілактики!», – зазначив під час виступу очільник громади Ігор Трухим.

Аби загосподарювати сучасне, енергоощадне приміщення, тут розміститься старостат та бібліотека.

Журналістка нашого сайту була на цьому неординарному заході й бачила сучасні просторі приміщення, з комфортними меблями.

Господарі кабінетів, люб’язно показували нам їх.

Галина Кіцяк, яка є діловодкою старостату, каже, що жила цією справою кілька років, адже документи почали виготовляти, коли вона працювала секретаркою у сільській раді, ще до територіальної реформи, коли не було створено Старосамбірської громади.

Ольга Волошин, медсестра медзакладу, радо показала нам власне кабінети, де надаватимуть медичну допомогу. Є тут денний стаціонар з двома ліжкомісцями, процедурна, кабінет лікаря і навіть обладнано помешкання для сімейного лікаря.

Цього дня екскурсію гостям заходу провела і завідувачка бібліотеки-філії Галина Гомзяк радо провела екскурсію гостям заходу. А далі її відвідувачі і малі, і дорослі уже в суперкомфортних умовах будуть проводити різноманітні цікаві заходи.

Пораділи за колегу начальник відділу культури, молоді, спорту та турзиму Ігор Піхо та директорка Старосамбірської публічної бібліотеки Людмила Сольчаник. Ігор Піхо до Галини Гомзяк, яка, до слова, була ведучою заходу, завітав на “новосілля” з подарунковими виданнями для бібліотечного фонду.

Ну, і звичайно, як і годиться, за християнським звичаєм,нове приміщення освятили місцеві священники Ігор Топорович та Василь Мушинський.

Отець Ігор, вітаючи громаду, наголосив, що село є під покровом архистратига Михаїла, могутнього світлого небесного воїнства, який поборює зле військо, і вручив старості Петрові Коту ікону Архангела Михаїла, як захист для конкретної установи та Білич.

Під час урочистостей – на початку та на завершення – звучав Державний та Духовний гімн України – як вдячність Богові та ЗСУ за цей день, за цю подію. Попри війну робляться прекрасні речі – хай ворог знає: українців він не здолає!

Ваш Голос Прикарпаття