23 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Ноти життєвої композиції в унісон з часом: музикант і посадовець Андрій Шабля став до лав ЗСУ

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Андрій Шабля  – віртуозний акордеоніст, він навчав дітей гри на цьому інструменті у Добромильській дитячій музичній школі. Його вихованці брали участь у різних творчих конкурсах, працювали і перемагали!  Закінчивши Дрогобицьке державне музичне училище ім. Барвінського, відтак Дрогобицький державний педагогічний університет, хлопець рясно сіяв свій талант.

Окрім викладацької роботи, належав і до весільного гурту та різних творчих колективів. Потенціал Андрія був настільки потужний, що його ресурсу вистачало на більші справи, став депутатом Хирівської міської ради. Відтак  дослухався до порад друзів, і прийняв пропозицію з березня 2021 року працювати посадовцем у Хирівській територіальній громаді – у відділі культури, молоді, спорту. За рік роботи на цій посаді зробив багато корисних справ.

Та в Україні 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна… Війна, яка змінила життєві сценарії мільйонів людей. І Андрія Шаблі також. Тепер його життєва композиція звучить в унісон з часом, з воєнним часом.

Як і вимагає законодавство, Андрій з’явився до військкомату, щоб стати на облік. Уже за півтора місяця пішов служити. Його скерували до 53 окремого стрілецького батальйону, який згодом був прикомандирований до  93-тої окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Його військова посада – помічник гранатометника. Навчання, полігони, служба в Києві, під Білоруссю.

А з лютого 2023 року Андрій Шабля служив у пекельному Бахмуті. Нещодавно зустріла Андрія у військовому строї у Старому Самборі. Коротка розмова з Андрієм дає ще більшого розуміння про героїзм і трагізм сьогодення, про те, що цей дуже важкий час увінчається великим успіхом  і перемогою.

«Я нічим не особливий, звичайний українець, який робить свою справу. Так склалися обставини. Я був там, де мав бути. Я є тут, де маю бути, і буду, там де повинен бути, де дозволить Господь», – скромно оцінює себе.

А чекають Андрія у Хирівській територіальній громаді, щоб продовжив реалізувати вдало розпочаті справи. А чекає Андрія дівчина, з якою повінчаються, коли закінчиться клята війна, а чекає Андрія його сім’я і родина.

«Про Андрія питаєте?.. О, звісно, скажу про нього багато. Щирий, людяний, надійний, комунікабельний…Знаємося з грудня 2020, як депутати міської ради. А вже згодом доля звела нас у відділі освіти, культури, молоді та спорту Хирівської міської ради. Талановитий музикант, віртуоз-акордеоніст, людина слова і діла, душа колективу… Це за пропозицією Андрія Шаблі у нас створені публічна бібліотека та дитяча музична школа. А ще в планах був Центр дозвілля. Любить спорт, захоплюється волейболом. Легко з ним спільно розвивати спорт в громаді. На ура провели Першу зимову міську Спартакіаду з восьми видів спорту серед команд семи старостинських округів і міста Хирова. Думаю, що в скорім часі разом продовжимо все це робити… Має великі організаторські здібності, вміє їх побачити в інших. Як депутат, вміє відстояти свою думку, має чітку громадянську позицію. Коли почалася нікому непотрібна війна з рашистською ордою, не роздумуючи, став на захист рідної землі… Відповідальний, не по роках здібний і цілеспрямований. Всім колективом надіємося на нашу перемогу із московитами, а відтак – повернення Андрія Володимировича у свій колектив. Будемо й надалі разом мріяти, планувати і досягати нових успіхів. Дякуємо Збройним Силам України за можливість», – каже Роман Бойко з відділу освіти, культури, молоді та спорту.  

Андрій Шабля тепер служить у першому відділі Самбірського районного територіального центру комплектування на та соціальної підтримки або, як ми звикли говорити, на військкоматі у Старому Самборі. Прикро, але факт. На одне око хлопець не бачить зовсім.  Не втрималася запитати – чи роздає повістки і як все відбувається.

«Так, роздаю. І все би відбувалося набагато простіше і легше, якщо би, як і вимагає законодавство, всі військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років самі добровільно з’являлися до територіальних центрів комплектування. Спершу для з’ясування даних. Якщо треба захищати державу – то це обов’язок, як на мене.  москаль ненаситний. Він прийде сюди, якщо не зупинимо його там і не звільнимо окуповані території. Найбільше прикро, знаєте, що? Коли вручаю повістку, а хтось, матюкаючись, питає, чого я не йду… Я відчув війну наповну на собі. Я бачив її. Там місцями немає не те, що цілих будинків. Там немає живих дерев», – говорить.

Андрій додає, що у Старосамбірському військкоматі більша половина військових – люди, які воювали і за станом здоров’я не можуть більше там перебувати.

Та й сам начальник Роман Казан не кабінетний чиновник – служив у АТО, був на війні і тепер. Після інфаркту знову повернувся на посаду.

«Я про Бахмут нічого не хочу згадувати і говорити. Можливо наразі. Я живий, я тут. І слава Богу. Мені дуже допомагала молитва. Я постійно промовляв 90-й Псалом. Знаю неймовірні історії, завдяки яким хлопці у вкрай небезпечних ситуаціях залишилися живими. Переможемо у цій страшній війні, якщо відповідальність за перемогу братимемо всі“, – говорить Андрій Шабля.

Публікацію виготовлено за підтримки

ГО «Інститут Масової Інформації» та

Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

Ваш Голос Прикарпаття