21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Освітянська спільнота Старосамбірської громади писала диктант національної єдності

Поширити

На одному з уроків, рівно об.11.00, у школах Старосамбірської громади замість підручників та робочих зошитів на партах чисті аркуші паперу та ручки. Так освітянська спільнота була на одній хвилі з усією українською родиною – писали диктант національної єдності.

Щорічно 9 листопада, у День української писемності та мови,  уже 22 раз відбувається такий традиційний захід.

Диктант писали під диктовку народної артистки, Героя України Ади Роговцевої, Авторкою  тексту із назвою «Твій дім», цьогоріч стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик.  

Диктант писали не лише учні та  вчителі, але й керівництво освіти громади, зокрема й начальниця гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради Ольга Коваль:

«Цей захід дозволяє відчути себе єдиною потужною спільнотою через
приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови. Ми й минулого року писали диктант національної єдності. А цьогоріч текст сприймався особливо щемно, він був присвячений рідному дому. І суть цієї події полягала не стільки в грамотності написаного та в граматиці, як в риторичному запитанні «а що далі?». А  далі – тільки перемога і, вірю, що наступного року ми  писатимемо диктант перемоги
», – коментує нашому сайту Ольга Коваль.

Ваш Голос Прикарпаття