15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Олена Дук очолила червонохресний рух на Самбірщині: кому і як може допомогти

Поширити

Марія КУЗЬМИН

«Ворог краде в нас все: посмішку, сьогодення, щастя. Та не вкраде майбутнього. А в сьогоденні вистоїмо, переможемо!” – каже Олена Дук і щиро та з натхненням працює, допомагаючи іншим. Нещодавно вона очолила Самбірську районну громадську організацію «Товариства Червоного Хреста» і оскільки вона жителька Старого Самбора запроваджувати ініціативи цієї найдавнішої в світі ГО почала зі Старого Самбора та громади.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, Олена з чоловіком Михайлом дала собі лише годину на страх, розпач. Далі зрозуміла, що треба працювати і справу, яку виконуєш, робити сумлінно, якісно і відповідально. Бо перемога залежить від кожного з нас.

«Щоб не замучило відчуття провини, коли одні українці зі зброєю в руках боронять нашу землю, а деякі з якихось причин не можуть цього робити, то потрібно шукати інші шляхи, щоб бути корисним. Особисто я стараюся жити за принципом витрачання часу так, щоб за нього не було соромно. Тобто 7-8 годин економічному фронту, 2-3 години волонтерства, і час, що залишається, для себе зі сім’єю», – розповідає.

Олена зізнається, що потенціалу і бажання творити добрі справи має багато, тому й завела її доля до червонохресного руху, основна мета  якого полягає  допомозі  державі у наданні гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та в мирний час. Тепер, як є нагода, старається працювати над своїм зростанням, відвідує тренінги, щоб краще розуміти, як діяти у цей складний для України час, як залучати інших волонтерів і спільно подолати виклики сьогодення.

«Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України почала активно працювати на Самбірщині,  починаючи з травня цього року.  Надаємо   гуманітарну допомогу, зокрема, внутрішньо-переселеним особам. А це продукти харчування, засоби гігієни, матраци, рушники, посуд, подушки, комплекти постільної білизни. Від травня до липня гуманітарну допомогу отримали біля 700 внутрішньо переміщених осіб, 170 з яких тимчасово проживають у закладах освіти», – веде далі Олена.

100 одиноких людей поважного віку, люди з інвалідністю та члени їх сімей зі Самбірської та Старосамбірської територіальних громад також відчули  таку  підтримку. А ще до Дня медичного працівника передавали набори від Червоного Хреста медичним установам Самбора, Старого Самбора, Добромиля, Стрілкович.

«Є у нас і напрямок – допомога Армії. Минулого тижня відправили на передову  нашим захисникам Самбірської територіальної оборони  (засоби гігієни, флісові покривала, посуд з нержавіючої сталі», – розповідає Олена Дук.

Цікавим є проєкт «Догляд вдома  та підтримка людей похилого віку,  осіб з інвалідністю та їх сімей». Він фінансується Німецьким Червоним Хрестом і успішно стартував на Львівщині з травня 2022 року.  Самбірська  організація –  одна із перших в області з кількості охоплених підопічних людей, котрі опинилися немічними, самотніми й беззахисними наприкінці свого життєвого шляху.  На сьогодні під опікою Червоного Хреста зі Старосамбірської та Самбірської громад є 35  підопічних, які отримують допомогу у приготуванні їжі, догляду за їхньою гігієною, гігієною оселі та  іншої необхідної допомоги   надають соціальні помічники. Таких помічників Самбірський Червоний Хрест має є 6.  Проєкт розрахований до кінця 2022 року. 

«Наразі бюджет Проєкту  не дозволяє збільшити кількість помічників та підопічних.  Але є різні ситуації, до прикладу, смерть підопічного чи повернення дітей або інші ситуації, то в  такому випадку можна буде  брати  додатково під опіку потребуючих. 7 липня 2022 року  на  Самбірщині працювала  робоча група   із представників Німецького ТЧХ, котра детально вивчала умови і потреби   підопічних. Після чого було попередньо прийнято рішення, що даний Проєкт  буде продовжено і у 2023 році», – розповіла очільниця червонохресного руху на Самбірщині.

Інформацію  про видачу  гуманітарної допомоги  можна  відстежувати  на сторінці у facebook.    А також довідуватись за адресою: м .Самбір, вул. Руська, буд 4. Можна і телефонувати Олені Дук особисто: 0680569150.

Ваш Голос Прикарпаття