24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Нагороду за полеглого батька отримав шестирічний син і голосно сказав: “Слава Україні!”

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Орденом «За мужність» третього ступеня відзначили військового Віталія Заріцького. На жаль, посмертно. Відповідний Указ видав Президент України 24 березня 2023 року.   Сьогодні, 25 липня, у першому відділі Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Старому Самборі нагороду вручив начальник Роман Казан.

«Шановні пані Оксано, Христино, дякуємо вам за сина, чоловіка, батька. Він – Герой. Прийміть нагороду і знайте Україна пам’ятатиме подвих вашого Віталія», – сказав Роман Ярославович.

Молода мама в сльозах просить вручити нагороду шестирічному синочкові Олександру. Хлопчик бере багряну коробочку і голосно каже: «Слава Україні!».

Ні мама, ні дружина не можуть стримати сліз.

«Життя зупинилося. Хлопчик піде у перший клас – без тата. Златочці часто він сниться. Вона найбільше не хотіла татка пускати на війну. Пам’ятаю той день, узяв її на руки, а вона просить, щоб не йшов. Обіцяв повернутися...», – молода вдова пригортає 4-річну донечку.

Віталій Заріцький народився у селі Велика Сушиця. Закінчив Нижанковицький професійний ліцей. Після завершення навчання підписав контракт зі Збройними силами України. Військовий проходив службу у лавах 80 окремої десантно-штурмової бригади. Зокрема, виконував бойові завдання у зоні проведення АТО та ООС.

Коли почалася повномасштабна війна, Віталій відразу пішов у свою 80 ДШВ  ЗСУ. Загинув на Бахмутському напрямку 20 грудня, 2022 року, отримавши поранення, від якого помер. Йому було 26 років.

«Ніхто і ніщо би не змогли б його втримати. Його в частині записали в резервісти і не брали на фронт, він шукав інші бригади, бо казав, що мусить боронити Україну, яку топче москаль. Боровся за щасливе майбутнє для своїх дітей», – плачучи, розповідає мама.

Шестиріний синочок полеглого Героя каже, що як і тато, буде військовим.

«Віталій – гордість наша. Гордість ваша. Він – гордість нашої України. І перемога, яку Герой наближав, неодмінно настане“,- сказав Роман Казан.

…Жорстока війна, яку розв’язала росія проти українського народу, забрала вже багато життів. Україна в боротьбі за суверенітет продовжує втрачати найцінніше своїх славних синів та доньок. Їхня звитяга житиме вічно у нашій пам’яті. І хоч ніщо не поверне родинам їхніх загиблих близьких, подвиг кожного Героя назавжди залишиться у пам’яті українців. Пам’ятаємо… Дякуємо…

Ваш Голос Прикарпаття