25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Можна зробити абсолютно все, просто на «неможливе» треба більше часу» – волонтерка Наталка Буряк

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Чотири місяці протистояння України російським загарбникам. Чотири місяці незламності наших захисників. Чотири місяці невтомності українських волонтерів.

Сьогодні розповідаємо про Наталку Буряк із Самбора. До великої війни цю жінку на Самбірщині знали як талановиту ведучу різноманітних заходів. Після 24 лютого – ще й як волонтерку, для якої немає нічого неможливого.

За два дні до повномасштабного вторгнення росії Наталка мала гарне особисте свято – 45-річчя. У цей день зробила світлину. Вона – про життєрадісність та щастя.

«На 25 було заплановане святкування мого ювілею 45 років, але не склалось. В ніч на 24 лютого чомусь спала дуже погано. Зранку прокинулась від дзвінка доньки, яка їхала на роботу у Львівську обласну лікарню. Вона сказала, що почалась війна. Цілий день я стежила за новинами і була впевнена, що потрібно щось робити, але не знала що. 25 зранку написала пост у соцмережах, закликала самбірчан зібратись біля церкви Різдва Богородиці, аби вирішити, що робити в нашому місті. Як діяти далі? Прийшло усвідомлення що це реально війна», – пригадує Наталка.

У Самборі виникло потужне об’єднання волонтерів під назвою «Опір». Зібрались такі люди, які готові давати опір та робити все для перемоги України.

«На збір прийшло десь 40 людей, багато хто підтримав ідею об’єднання. Хтось просто вигукнув, що Самбір готовий дати ОПІР, так і зародилась назва об’єднання волонтерів. З 26 лютого 24/7 працює стаціонарний штаб по вул. Міцкевича, 20. З перших днів у штабі зібралось близько 50 охочих волонтерів, одні займались збіркою продуктів і необхідного для перших добровольців на фронт, інші впорядковували з ТРО блокпости, молодь готувала «коктейлі молотова». Дали запит в міську раду щодо розміщення та впорядкування сховищ. 10 березня приїхав перший гуманітарний вантаж з Італії. А далі були вантажі в усі гарячі точки, в шпиталі, на блокпости… Розгрузки, павербанки, генератори, рації, телефони, принтери, ноутбуки, тепловізори, біноклі, каремати до тепловізорів чи прицілів, саперні лопатки, радіостанції. Один раз навіть мали запит на осцилограф. Це пристрій, який потрібен для підсилення сигналу ППО. І ми його купили», – розповідає волонтерка.

«Опір» співпрацює з усіма, хто на це готовий. Останнім часом тісно співпрацюють зі Самбірською військовою адміністрацією. З перших днів допомагають військовим частинам Самбора, бійцям Нацгвардії, 24 ОМБ ім. Данила Галицького, нашим славним воякам з 80-ки, а останній запит, який вдалось закрити – від бійців з тієї самої Чорнобаївки. Їм передали  тепловізор, ноутбук, генератор, турнікети, спальники, каремати і медицину. Також є налагоджена постійна співпраця з бійцями 103 батальйону тероборони.

«Постійна співпраця налагоджена з бійцями 103 батальйону ТРО, до яких їздимо на схід, доправляємо харчування, машини, будматеріали, маскувальні сітки, тощо. Минулого тижня закрили дві збірки: для бійців з Чорнобаївки і на авто для земляка Михайла Коваліва (брата загиблого Героя Володимира Коваліва). Вчора наш волонтер повіз цей автомобіль у дуже гарячу точку. Молимось, щоб добре доїхали. До речі, доставляють усе наші водії на схід та південь особисто. Чоловік мій теж їздить. І ваш земляк з Торчинович Юра Качалуп їздить, то ми його довантажуємо», – розповідає про роботу моя співрозмовниця.

Про збір коштів на усе необхідне волонтери оголошують у соцмережах тільки після того, як опрацюють запит від військових: прораховують його, аналізують, скільки треба часу і грошей, звітують про надходження, купують, передають військовим усе прямо в руки.  

Також у Самборі волонтери постійно проводять різні благодійні акції: ярмарки, майстер-класи для дітей, концерти, зокрема й у військових частинах.

«Щира подяка кожному, хто поруч ці 4 місяці: збирає, розвантажує, сортує, допомагає коштами, підтримує коментарями і просто вірить у те, що ми робимо.

Знаєте, мій девіз: якщо не я, то хто. Хочеш змінити щось – почни з себе. Так було до війни, так залишається і зараз. А ще – можливо зробити абсолютно все, тільки на «неможливе» потрібно трохи більше часу.

На передовій хлопці налаштовані тільки на перемогу. І ми їх в цьому підтримуємо! Все буде Україна!», – завершує розмову пані Наталя.

Реквізити для фінансової підтримки волонтерського руху «ОПІР»

Картка моно 5375 4114 0854 1650

Карта приват 4149 4390 4276 5663

Ваш Голос Прикарпаття