19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Місцева дослідниця Юліана Ярема-Красник проводить благодійні екскурсії на підтримку ЗСУ

Поширити

Дослідниця історії Старого Самбора Юліана Ярема-Красник започаткувала цикл благодійних екскурсій «Староміські роздибенди». Каже, що на це її надихнули факти з історії міста про благодійні бали старосамбірян у 1930-х рр.

На таких заходах членкині «Союзу українок» продавали виготовлений власними руками крам, а виручені кошти віддавали сиротам та нужденним. Або ж на храмовий празник св. Миколая влаштовували «почесне» – гостину для гостей міста та жебраків.

Юліана заохочує жителів міста доєднатися до славних старосамбірлюбчиків (так дослідниця називає жителів свого міста) та внести свою лепту на підтримку ЗСУ завдяки приємній прогулянці містом. Аби після перемоги люди могли розказати своїм дітям і онукам про велич наших воїнів, мужність та вправність яких сягає корінням у глибини віків.

«Любов до землі у нас від трипільців, а вміння воювати, як стверджують дослідники, – від арійців. Наш народ неодноразово виборював волю і завжди передавав свою мудрість нащадкам. Я люблю історію тому, що на її сторінках завжди можна знайти відповіді на найактуальніші питання сьогодення. Я люблю історію тому, що на її сторінках завжди знаходжу пораду чи ідею того, як покращити наше життя», – зазначає Юліана Ярема.
Першу екскурсію провели у квітні. На потреби армії зібрали 1400 гривень. Кошти передали волонтерам.

Перша екскурсія пройшла на “ура”. Планувала наступну, на якій мала розказувати про оборону міста. Тоді завадила погода. Далі були свята. Якщо будуть зацікавлені люди, я охоче проведу екскурсію у цю гарну весняну пору. Під час прогулянки буде змога пройтись стратегічно важливими місцями середньовічного фортечного міста. Доєднуйтесь! До слова, в кінці екскурсії розіграємо гарну лотерею. Приз – «Стара Самбірляндія» краєзнавче дослідження“, – каже Юліана. Ярема.

Юліана проведе чергову екскурсію, коли назбирається група. Контактувати з дослідницею за телефоном: 0987363731.

Ваш Голос Прикарпаття