24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Лаврівський сиротинець призупиняє діяльність

Поширити

У вівторок, 20 квітня, відбулася сьома позачергова сесія Старосамбірської міської ради. На початку сесійного засідання міський голова Ігор Трухим зазначив, що депутати у цій залі збираються востаннє, бо чергова сесія вже відбуватиметься за іншою юридичною адресою – у звичному для нас “білому домі”. До порядку денного було внесено понад 40 питань. Серед них – розгляд заяв від жителів громади щодо надання одноразової грошової допомоги на лікування дітей з рідкісними захворюваннями. Нагадаємо, у січні депутати прийняли програму матеріальної підтримки дітей Старосамбірської громади з орфанними (рідкіснимими) захворюваннями на 2021 рік.
Також цього дня, відповідно до поданих заяв, депутати давали дозвіл на затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.
Ділова подія відбулась би, як то кажуть, протокольно, якби не “камінь спотикання”. Для Старсамбірської громади – це Лаврівський дитячий будинок. Цього разу до порядку денного було внесено питання про призупинення його діяльності. Образно кажучи, сто-п’ятдесятий раз обговорювали все, що можна зробити для того, аби зберегти цей комунальний заклад, а “віз і нині там”. Простими словами, у закладі проживає 9 дітей, працює 28 людей. Витрати на одну дитину становлять 450 тисяч гривень. При цьому зі Старосамбірської громади лише троє дітей. На листи Старосамбірської міської ради щодо співфінансування, які надсилали до інших територіальних громад ще у січні, ніхто не відгукнувся щодо.

Питання Лаврівського сиротинця вкотре викликало жваві дискусії у сесійній залі, однак, як зазначила керівниця гуманітарного відділу Ольга Коваль, призупинення дільності – це “найлагідніше” рішення, яке можна прийняти у цьому випадку. А депутат Роман Лазірко доповнив, що це буде своєрідним “дзвіночком” і для Львова, і для інших громад. Бо теоретично усі зацікавлені, аби дитячий будинок був, а практично непосильна фінансова відповідальність лягає лише на плечі Старосамбірської громади.
Втім до кінця навчального року діти будуть там проживати. А відтак перш ніж закрити заклад, якщо все таки доведеться, кожна громада повинна буде прилаштувати своїх дітей, які мешкають у цьому дитячому будинку.

Марія Кузьмин.

Ваш Голос Прикарпаття