21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Хотів бути корисним для України»: на Луганщині загинув Микола Буцик з Верхнього Лужка

Поширити

Знову біль… Знову втрата… Пекуча звістка прийшла з фронту до Верхнього Лужка. У суботу, 9 квітня, на Луганщині, захищаючи Україну, загинув наш земляк, 50-річний Микола Буцик.

25 лютого, на другий день війни, Микола, як вірний син Української землі, не зміг просто залишатись вдома. Він відчував, що держава потребує його підтримки. Зранку зібрався та поїхав у військкомат.

«Микола Степанович – дуже порядний чоловік. Добрий та щирий у відносинах. Активний учасник Революції Гідності. Він любив своє село, любив Україну. Це було помітно у його вчинках та словах. Тому коли ворог пішов повномасштабною війною на Україну, не зміг бути осторонь.

Усе наше село в скорботі. Бо кожен знав Миколу як чудову людину, яка завжди була готова допомогти та підтримати», – розповідає нашому сайту староста Верхнього Лужка Володимир Чуплак.

З добрим словом згадують Героя і його однокласники.

«Дорогий мій однокласнику, з болем у серці почув новину про Твою Геройску Смерть. Ти добровільно пішов захищати нашу Батьківщину проти рашистських загарбників, того чорта який хоче поневолити всіх нас і одночасно знищити…. Христос сказав нема більшого за того, хто віддасть своє життя за друзів своїх… Те що Ти зробив… В серці оплакую Твою смерть і одночасно горджуся, що ми разом вчилися в одній школі… Як би то не було але наша школа навчила нас любити своє село, наші гори Карпати і любу Україну. Тепер Ти ангелом літаєш понад усіма нами і охороняєш нас усіх крилами своїх молитов…

Вічна Тобі пам’ять…. Царство Небесне… Родині моє щире співчуття разом із моїми молитвами… Упокой Господи душу слуги твого Миколи на місці світлому, на місці квітучому … де немає болі, ні печалі, ні зітхання – але життя бесконечне… Герої не вмирають!» – написав на сторінці у Фейсбуці отець Михайло Досяк.

Микола Буцик узяв до рук зброю, аби берегти наш мирний сон. На жаль, ворожа зброя обірвала життя чудової людини, щирого українця, прекрасного сина, дорогого брата, друга, побратима. Загинув поблизу Попасної на Луганщині. Там, де за словами військових еспертів, точаться жорстокі та вирішальні бої.

«Ми часто чуємо й самі вживаємо слово патріот. І воно набуває різних сенсів. Але про Миколу можна сказати впевнено і беззаперечно – він істинний патріот України. Він постійно говорив про Україну. Він, направду, пишався своєю державою. Постійно казав, що наша країна найкраща. Микола хотів бути корисним для неї. Тому й пішов на війну. Бо сильно любив свою Батьківщину» – каже голова Стрілківської ТГ Микола Дрозд.

У Героя залишилась старенька матуся, брат та сестри.

Як стало відомо «ВГП» з власних джерел, односельчани дуже хвилюються і про те, як цю страшну звістку повідомити старенькій матері. Пані Ганні минуло 90 років. Її дуже поважають і люблять в селі. Бо за все своє активне життя довела щирість і любов до Бога, ближніх та України. І зараз, коли триває повномасштабна війна, пані Ганна постійно молиться за усіх захисників та переможний мир. Вона просить у Всевишнього, щоб живими повернулися чиїсь сини. Про свого ж Миколу знає, що він за кордоном. Свого часу полеглий Герой їздив на заробітки до Чехії, аби розпочати власну справу.

Наразі невідомо, коли Героя проводитимуть в останню путь. Про це інформуватимемо окремо.

Світлини: ФБ-сторінка Миколи Буцика.

Ваш Голос Прикарпаття