17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Хвороба забрала Івана Цегенька зі земного життя, та не забере з нашої пам’яті та сердець

Поширити

Вихідними, що минули, жителів Старого Самбора сколихнула прикра і сумна звістка – стало відомо про передчасну смерть Івана Цегенька, який тут народився і зростав та дуже любив і всіляко допомагав розвивати рідне містечко. Передчасна смерть настала в Польщі.

«Патріот, інтелектуал, активна людина, яка багато зробила для України. Іван Цегенько мав багато життєвих справ, бо був співзасновником Карпатського Офісу українсько-польської співпраці, Клубу готельєрів і рестораторів Трускавця, в якому проживав, був головою правління Міжнародного центру Європейської інтеграції України.

Це дуже прикро, що все у минулому часі. Бо у свої 52 роки він міг би зробити ще дуже і дуже багато.

Я міг би назвати з десяток проектів, які Старосамбірська міська рада зреалізувала спільно з Іваном Дем’яновичем. Його ідеї і сприяння були корисні жителям Старого Самбора.

Ми пам’ятатимемо, Друже. Хвороба забрала Тебе із земного життя, та не забере з нашої пам’яті та сердець.

Ми дякуємо Тобі за все. Молимося за Твою світлу душу та висловлюємо співчуття родині та друзям.

Розум відмовляється сприйняти, щемить серце, але такою є гірка і прикра реальність. Хай Господь оселить Твою душу, Іване Дем’яновичу, в небесному царстві», – висловив співчуття міський голова Старого Самбора Ігор Трухим.

Вчитуючись у написані рядки, направду, пригадуємо ті неординарні і цікаві проєкти, які за сприянням Івана Цегенька реалізовували у Старому Самборі. Це завдяки йому школярі обох навчальних закладів міста «тусувалися» з великими людьми:  Дмитром Мицаком, Ксенією Пантелєєвою та Антоном Дукачом – олімпійцями зі світовими іменами.  Власне, Іван Цегенько подбав, аби школи в його рідному Старому Самборі увійшли разом з навчальними закладами Дрогобича, Трускавця і Борислава до проекту “Олімпійський урок в західному регіоні Львівської області”, тоді він був модератором заходу.

Пригадуємо й чудовий проєкт «Аніматор в школі». Він мав практичність свої цілі та результати для молоді Старого Самбора.

Завдяки сприянню Івана Цегенька про Старий Самбір знають люди в усіх куточках України – історико-краєзнавчий музей приводить щотижневі екскурсії туристам… Це лише трійка назв. Звісно, не мета тут про все пригадати, та усього не можемо знати. Сумно, бо земний шлях хорошої і світлої Людини обірвався у розквіті сил.

«Й тепер, у час війни, Іван Цегенько сприяв міській раді. Його, уже не має серед нас, але ми продовжимо напрацювання з людьми, з яким Старосамбірська міська рада почала співпрацювати, підпишемо угоди з польськими містами. Ось і першим результатом буде отримання пожежної машини. Але, на превеликий жаль, наш добрий друг Іван Цегенько порадіє уже не з нами, а з небес», – каже заступник міського голови Руслан Пупа.

Похорон відбудеться завтра, 15 квітня.

“Попрощатись з моїм братом Іваном буде можливість сьогодні, 14 квітня, з 17.00 год. за адресою м.Старий Самбір, вул.Орла, 5. Сьогодні на 21.00 год. призначено парастас. Завтра, 15 квітня, о 14.00 год. розпочнеться похорон”, – написав на ФБ сторінці брат Володимир.

Старий Самбір пам’ятає і сумує з приводу смерті свого краянина. Світла пам’ять про світлу Людину житиме вічно…

Ваш Голос Прикарпаття