Вчора Старий Самбір, як і вся Україна, вперше День захисників та захисниць відзначав 1 жовтня. Розпочався цей недільний день із загальнонаціональної хвилини мовчання о 9 ранку. Старосамбірщина, як і Україні, завмерла у пам’ять про тих Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Батьківщину.
Відтак, у храмі Старого Самбора служили святкові літургії. Молились за Україну, за військо. Між відправами громада піднялась на могили воїнів УПА та сучасних Героїв, щоб творити молитву за усіх тих, що за Україну заплатили найвищу ціну – віддали свої життя. А це Герой Небесної сотні Богдан Сольчаник та полеглі у повномасштабній війні Олег Турянський, Сергій Беспалов-Щербан та Василь Пелиш.
Також цього дня було людно на подвір’ї Старосамбірської школи імені Героя України Богдана Сольчаника. Тут відкривали меморіальні дошки випускникам, яких вбила росія. Щем. Біль. Сльози…
Олег Турянський. Курсант воєнного інституту Київського національного університету імені Т. Шевченка. За проявлену мужність при обороні Києва йому посмертно присвоєно військове звання «молодший лейтенант». Загинув 26 лютого 2022 року. Назавжди 18.
Сергій Беспалов-Щербан. 2014-2016 – воював в АТО. 2022 – Стрілець-снайпер десантно-штурмової роти військової частини А1275, старший сержант. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Загинув 17 березня 2022 року під Маріуполем. Назавжди 40.
Василь Пелиш. 2014 рік – снайпер батальйону «Айдар». Пройшов російський полон. 2022 рік – солдат 5 окремої штурмової бригади А4010. Нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Загинув 18 вересня 2022 року. Назавжди 27.
Освячення пам’ятних таблиць провів отець Юрій Бойчук. Звертаючись до присутніх він наголосив, що пам’ять про Героїв має жити у наших серцях.
«Вони проявили найбільший вияв любові – віддали життя за друзів. Наше завдання тепер найбільший вияв любові проявити до них – зберегти пам’ять», – сказав отець Юрій. Священник навів також актуальну для нас цитату із Книги Макавеїв: «Озбройтесь і будьте відважні, будьте готові на завтра рано до бою проти цих поган, які змовилися проти нас, щоб знищити нас і храм наш, бо ліпше нам у бою вмерти, ніж споглядати на злидні нашого народу й нашої святині. Яка б не була воля неба, нехай вона станеться».
Чуттєву літературно-музичну композицію підготували педагоги та учні школи. У вдячність за гідних синів рідним полеглих Героїв вручили квіти.
Уже під вечір у Центрі культури та дозвілля Старого Самбора працівники культури громади провели чудовий патріотичний благодійний концерт. Усі зібрані кошти будуть передані на потреби війська.
Заходи з нагоди Дня захисників та захисниць продовжаться уже завтра. Центр культури та дозвілля запрошує усіх на презентацію «Жива історія. Від козацтва до ЗСУ» за участю географа та реконструктора Дмитра Каднічанського який розповідатиме про козацтво, а уже знаний на Старосамбірщині наш земляк-захисник Руслан Пукшин говоритиме про ЗСУ. Початок презентації о 12 годині. А в 14 годині стартує квест «ЗСУ міцніші за сталь».
Ще у цій категорії
«Невже це той Василько…»: у Добромилі оплакують загиблого на війні Василя Особу
Чемпіонка світу із шахів Марта Літинська з чоловіком на Самбірщині нагородили переможців конкурсу про УПА
23 тисячі гривень наярмаркували для воїнів у Торчиновичах