19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Його дух знала вся Європа» – у Старому Самборі похоронили полеглого Героя Василя Пелиша

Поширити

Марія КУЗЬМИН

21 вересня, у Різдво Пресвятої Богородиці, в Старому Самборі провели в останню земну путь вбитого росією Захисника Василя Пелиша.  Він помер у військовому госпіталі в Дніпрі 18 вересня. За день до смерті отримав поранення на Донеччині, підвозячи необхідні речі для побратимів з другої лінії фронту на першу.

Нагадаємо, Василю Пелишу в російському полоні у 2014 році москалі відрубали руку, бо на ній було татуювання тризуба. Коли почалася повномасштабна війна, він добровільно пішов у один з київських військкоматів та знову став до лав ЗСУ.

«Його дух знала вся Європа. Я був з ним у Страсбурзі, на засіданні Ради Європи. Він не мав руки, але мав вогонь в очах, який не дасть закути в кайдани Україну. Василь з 2014 року промовляв світу про те, що росія – це імперія зла, свідчив не раз про це на міжнародній арені. Я добре знав цього хлопця. Дякую мамі Тетяні, що вдихнула в його серце дух віри, справедливості, патріотизму», – сказав над відкритою могилою отець Михайло Нискогуз, виходець зі Старосамбірщини, капелан Львівського крайового братства вояків УПА, який душпастирює тепер в Червонограді.

Попрощатися з Василем прийшли численно жителі Старого Самбора, рідні, друзі, побратими. Очолив чин похорону отець-декам Михайло Николин, йому співслужили отці деканату.

«Щоб нести хрест потрібен дух. Василь йшов до омріяної України. Відстоювати гідність розпочав на Майдані у 2013 році. Полон і знущання над ним не стали на заваді. Коли у лютому над Україною нависла сильна загроза він пішов захищати державу. Його приклад повторила й дружина Альбіна – також одягнула мундир», – сказав отець Михайло Николин.

З палким словом до скорботної громадиу святомиколаївському храмі звертався отець-декан ПЦУ Іоан Білик:

«Василь приймав важкі терпіння, щоб прогнати злобного москаля з української землі. Ворог не одне століття хотів поневолити нас. Дякуємо Герою і його батькам. Він з молодою дружиною мав багато планів, але він загинув за Україну», – наголосив священник.

Василь був одружений. Його дружина Альбіна підтримувала вибір чоловіка й сама  підписала контракт  та  захищає Україну.

Похоронили Героя у Міжнародний день миру поряд з могилою воїнів УПА, де спочивають новітні Герої Майдану та російсько-української війни.

Ваш Голос Прикарпаття