17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Уроки, фестивалі – потім, зараз треба воювати: історія педагога і музиканта Михайла Витівського

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Серпень – місяць, коли педагоги розуміють, що відпустка закінчується і час виходити на роботу. Аби підготувати кабінети і класи до зустрічі з дітлахами, які день у день мають навчатися новому, щоб бути готовими до дорослого життя. Уже вдруге 1 вересня педагог Мурованської школи Михайло Витівський  на першовересневі шкільні урочистості не готується. Він служить у лавах Збройних Сил України.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, вчитель музичного мистецтва Мурованської, Волянської і Ясенице-Замківської шкіл Михайло Миколайович лише два тижні спостерігав за новинами з медіа. Він вирішив йти захищати Україну від ворога, який нещадно нищить наші міста і села, вбиває військових та мирних людей, вбиває дітей.

«14 березня 2022 року, коли  тільки були початки повномасштабної війни, наш колега, не задумуючись став на захист своєї України. Його дуже люблять і поважають діти. Він має авторитет серед колег. Він справжній в усьому. Ввічливий, доброзичливий, енергійний, товариський, чесний. І, звісно, хоробрий, справжній патріот. Дякуємо йому за те, що нас захищає і пишаємося ним», – розповідає журналістці нашого сайту директорка Мурованського навчального закладу Віра Турій.

Михайло Витівський служить у 703 полку Самбірської військової частини А3817. Він спілкується з колегами телефоном, а коли був у відпустці, то окрім своєї сім’ї та родини обов’язково відвідував і шкільну спільноту, в якій працює.

«Обійми дітей з вчителем, їхні  радощі то щось неймовірне. Ці піднесені хвилини залишилися у пам’яті нас всіх назавжди. Діти його дуже люблять. Він старанно готується до занять,  уроки його цікаві, на які учні з радістю чекають. Має індивідуальний підхід до кожного учня», – продовжує директорка школи і додає, що всією шкільною родиною моляться за переможний мир і за свого  вчителя і чекають з перемогою до школи.

Михайла Витівського з перемогою дуже чекають дружина Оксана, син Дмитро. Хлопцю 14 років і батько не хоче, щоб його дитині залишити цю війну. Тому й став до лав ЗСУ, щоб перемогти одвічного ворога, щоб його син та учні, яких навчає, жили в успішній Україні. Чекають сина та брата батьки Микола і Ярослава, брат Віталій, чекає вся родина та навчальний заклад.

Також Михайлом Витівським захоплюються численні жителі Старосамбірщини та з-за її меж. Адже цей чоловік – публічна людина. Він належить до відомого гурту «Моцні бойки», який заснували жителі Ріп’яни ще понад чотири десятки років тому. Основне творче завдання – нести у маси колорит, традиції і автентику бойківського краю, доповнюючи нею багатство української пісні.

Михайло разом з колегами-музикантами виступав на малих і великих сценах різних міст і сіл України, а також за її межами. Колектив був переможцем різних конкурсів, у рамках культурних обмінів виступав на окупованій тепер Луганщині, де прагнули пізнати українськість глибше.

У репертуарі колективу «Моцні бойки» багато давніх українських пісень. Серед них і патріотичні. Коли прийшов час, що держава в небезпеці, Михайло не міг залишатися остаронь.

Уроки, концерти, фестивалі, весілля бенкети, дні народження – усе це ще буде. Але наразі Михайло, як вірний син своєї України, бере участь у звільненні рідної землі від окупантів.

«росіяни хочуть знищити нас, як націю, поставити на коліна її народ. Не вийде. На колінах Україна стоїть лише перед Богом, а москалів будемо гнати з рідної землі. Бойки – то люди бойові, буду ворога з побратимами бити, щоб українцям щасливо жити“, – каже з оптимізмом Михайло Витівський.

Дякуємо тобі, наш славний земляче! Молимось і чекаємо з перемогою!

Публікацію виготовлено за підтримки

ГО «Інститут Масової Інформації» та

Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

Ваш Голос Прикарпаття