19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Окопні свічки зі Старого Самбора зігріють захисників на фронті

Поширити

Бібліотекарі та музейники Старосамбірської громади виготовили на фронт 164 окопних свічок, які за кілька днів уже будуть на фронті. Це не перша акція працівників культури, для того, щоб підтримати захисників.

«Нам волонтери розповідають, чим можемо бути корисними, а ми відповідно швиденько все організовуємо, щоб відразу відреагувати на потреби на фронті. Цього разу були окопні свічки. Ми розмістили оголошення по соцмережах, що запрошуємо усіх охочих подарувати тепло на фронт, для того потребуємо бляшанки від горошку, кукурудзи, рибних чи м’ясних консервів, корму для тварин. Потрібні свічки – воскові, парафінові, поламані чи старі. Люди приносили банки, нові свічки. Наші працівники передавали з сіл», – розповідає директорка Старосамбірської публічної бібліотеки Людмила Сольчаник.

За вісім годин впродовж двох днів працівники виготовили 164 свічки.

«Смужка картону має бути на пів сантиметра меншою. Картон треба скручувати не дуже щільно. Щоб свічка ліпше і довше горіла. Вставити «гніт», теж з каротну. Розплавлюємо віск і гарячим заливаємо», – працюючи, коментує Наталя Піхо. 

«Свічка допомагає і зігрітися, і нагріти воду, і зробити каву, і щось запарити, наприклад, мівіну і навіть яйце засмажити. Вона може горіти і 5-6 годин, в залежності від розміру банки», – розповідає Юрій Качалуп.

Також у цю поїздку волонтери візьмуть і окопні свічки, які виготовили у сім’ї пасічників зі Старого Самбора Кедьо. Микола та Наталя ще з літа займаються таким волонтерством.

Як зазначають волонтери, в окопних свічках ще буде потреба. А працівники культури готові їх виготовляти. Тому просять приносити бляшанки, віск, парафін та недопалені свічки.

Ваш Голос Прикарпаття