18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Будемо з Україною до Перемоги!»: Старосамбірська громада отримала автобус від дружньої Естонії

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Нещодавно ми повідомляли про те, що незабаром у Старосамбірську громаду прибуде автобус від небайдужих естонців. І от у п’ятницю, 14 червня, делегація з Естонії офіційно вручила автобус відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

Дружба з естонцями тісно зав’язалась на Старосамбірщині, завдяки волонтеру та депутату старосамбірської міської ради Юрію Качалупу. Саме волонтерські дороги з’єднали та тісно здружили Естонію та нашу громаду.

Минулого року журналісти найбільшої щоденної газети Естонії “Postimees” побували на Старосамбірщині. Вони їздять на лінію фронту, фіксують війну в Україні, розповідають про неї світові. Але також цікавляться життям пересічних українців, які працюють, навчаються та розвиваються попри те, а може й всупереч того, що в державі війна. Під час минулорічної поїздки журналістів вразило те, як із яким запалом, натхненням та відчайдушністю працюють задля перемоги люди на Старосамбірщині. Зокрема, вражені були кількістю добрих справ відділу культури, молоді, спорту й туризму, мистецькими подіями, молодіжною політикою, вагомими досягненнями у спорті. Це все й надихнуло естонців вкотре подати руку допомоги.

Журналісти видання “Postimees” вже в Естонії оголосили про збір коштів на придбання автобуса для потреб талановитих мешканців і, зокрема, дітей Старосамбірської громади. Про це нашим журналістам розповідав естонський колега із видання Маркус Мартін. До цієї місії залучили благодійну організацію «Підтримайте Україну».

У п’ятницю на міському стадіоні Старого Самбора зустрілись четверо естонських журналістів, голова благодійної організації «Підтримайте Україну» Антс Ерм, голова Старосамбірської громади Ігор Трухим, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Ігор Піхо та волонтер Юрій Качалуп.

“Вся наша робота – для розвитку Старосамбірщини та задля перемоги. Ми розуміємо, що сьогодні, в час війни, усі наші зусилля мають бути скеровані на тих, хто зі зброєю захищає нас і, звісно, ми маємо дбати про емоційну стабільність молоді, дітей та, загалом, громади тут, в тилу. Нам приємно, що ці старання оцінюють навіть за кордоном. Важко словами передати усю вдячність дорогій Естонії за допомогу Україні загалом та Старосамбірській громаді, зокрема. Для нас – це дуже велике й важливе. Дякуємо!”, – каже Ігор Піхо.

На стадіоні якраз тренувалися юні футболісти, а дівчата грали волейбол. Саме діти стали першими, хто випробував новий автобус. Відтак, до керма запросили й керівника громади.

Щирі дитячі «Дякую!» – безцінні й точно не залишили байдужими почесних гостей з-за кордону.

«Україна – прекрасна та сильна. Естонія разом з вам! Будемо з Україною до Перемоги!», – сказав Антс Ерм.

Уже після події наші естонські колеги відправились на фронт, аби продовжувати нести правду про війну в Україні в свою державу та в світ.

«Близько року тому наша група вирушила до маленького українського містечка Старий Самбір. Прийом був теплим. Поміж усіх розмов ми почули, що потрібен автобус. Для дітей, які сумлінно тренуються, розвиваються й здобувають високі результати на змаганнях як всеукраїнських, так і міжнародних. Місто, звісно, підтримує таланти в силу своїх можливостей. Але більша частина бюджету йде на підтримку війська, вимушених переселенців, тощо. Придбати автобус – фінансово складно. Ми були під враженнями від стійкості українських дітей, від міцності українців загалом. І ми сказали, що допоможемо з автобусом.  Повернувшись в Естонію, почали думати, що тепер робити… Нам на допомогу прийшло Антс Ерм та його громадська організація «Підтримайте Україну». Загалом, ця волонтерська акція багато нам подарувала. Це була захоплююча пригода з новими приємними знайомствами.

Але найважливіше – це радість у дитячих очах. Ми її побачили, а також відчули під час десятків їхніх щасливих «дякую!». Я дякую всім читачам Postimees, які пожертвували кошти на автобус. Впевнений, що наша співпраця зі Старосамбірщиною продовжиться й обов’язково рекомендуватиму своїм друзям завітати сюди. Бо на Старосамбірщину, направду, варто приїжджати», – поділився враженнями журналіст Георгій Бельтадзе.

Українці ж від першого дня повномасштабного вторгнення відчувають міцне дружнє плече Естонії. Постійна підтримка як різними речами, так і емоційна й, звісно, дипломатична. Ми щасливі, що нашу Старосамбірщину уже пізнало багато естонців. Тішимось, що наша громада приваблює гостей з-за кордону й безмежно вдячні за стабільну допомогу та міцну руку допомоги. Ми сильні, бо єдині. Єдині всередині країни та єдині з цивілізованим світом. Єдині в прагненні перемоги та справедливого миру.

Ваш Голос Прикарпаття