25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Верхньому Лужку освятили відновлений храм, якому 115 років

Поширити

Неділя, 9 червня, стала знаковою для громади передгірського мальовничого села Верхній Лужок. Тут, попри гіркі та болючі воєнні події сьогодення, відновили місцеву святиню – храм преподобної Параскеви. Церкву збудували ще 115 років тому.

Якщо ви були у Верхньому Лужку, то точно зауважили, з яким трепетом тут дбають про храм Божий: суцільна гармонія, чистота, охайність, чарівні доглянуті клумби. Ще до повномасштабного вторгнення тут почали відновлювати храм всередині. Аби не втратити, а зберегти для майбутніх поколінь. Велика війна не зупинила роботу, адже духовність та релігійна культура України – одна з ланок, які потрібно берегти, особливо у час війни.

Аби освятити храм преподобної Параскеви та розділити величність події, до Верхнього Лужка приїхав єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, владика Ярослав Приріз. В час Архиєрейського Богослужіння владиці співслужило більше десяти священників.

Владика Ярослав у своєму слові подякував вірянам за те, що в такий складний час знайшли можливість подбати про свій храм.

“Ми вдячні Богу, що у важкі хвилини війни з московією  маємо можливість молитися. Храм є місцем, де людина приходить для зустрічі з Богом. 115 років тому ваші предки возвели цю величину святиню… Ніколи не стараймося втратити довір’я до Бога. Просімо у нашого Спасителя,  щоб воїнство було воїнством світла. Нехай Боже світло кріпить нас усіх“, – сказав єпископ.

Адміністратор храму отець Петро Сюсько, звертаючись до присутніх, розповів цікавий факт з історії. У 1936 році художник Андрій Демкович почав розписувати храм преподобної Параскеви у Верхньому Лужку. На заваді стала війна.

«У 2021 році ми розпочали відновлення розписів. Війна в Україні стала повномасштабною. Але з нами Бог. Ми завершили відновлення і сьогодні так урочисто можемо відзначити цю знакову подію. Дякую всім, хто пожертвував свою працю, час, кошти. Дякую всім працівникам, художникам, меценатам, усім людям доброї волі, нашим парафіянам. Спільними зусиллями ми, попри важкий час війни, зуміли вберегти важливе…», – говорив о. Петро.

На завершення духовної події усі присутні помолилися за Україну та воїнів.

Фото: Микола Бухній.

Ваш Голос Прикарпаття