25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Знищ у собі москаля, не кидай куди попало сміття»: у Мшанці  зняли відеоролик про екологічну свідомість (відео)

Поширити

Майже 4-хвилинний відеоролик оприлюднила Стрілківська громада. У ньому знялися діти, які через війну покинули рідні домівки та проходять реабілітацію у літньому таборі «Мшанецькі колиби». А присвятили цю роботу волонтеру екологічного руху «Chysto.de»  Роману Жуку, який помер, захищаючи Україну.

«Лише півроку тому він у рамках проєкту «Зеровейстик» Роман приїжджав знімати відкрите заняття з діточками у ЗДО с.Верхній Лужок. Але так і не змонтував, бо почалася війна, і Роман пішов добровольцем у ЗСУ… 26 травня він загинув… Цей кліп, присвячений світлої пам’яті Романа, ми зняли з дітьми, які самі постраждали від війни та перебували на реабілітаційному таборі на «Мшанецьких колибах».  Ключові слова «Прибери Карпати, як у себе біля хати» належать Романові», – розповідає Наталя Гром ініціаторка відео та авторка слів.

Зйомки тривали майже 4 години. Для вимушено переселених дітей це стало захоплюючою справою і водночас доброю наукою.

«Вони перейянялися атмосферою, багато імпровізували.  У ігровій формі в свідомості дітей заклалося, що ми мусимо знищити будь-який натяк на «рускій мір» у нашому житті, нашій державі. А «мір» цей – це також і боязнь брати на себе відповідальність; це повна безпорадність та бажання, щоб «громада», «держава» за мене про все подбала і всім мене забезпечила; це байдужість до справ громади, бо «я нічого не вирішую»; а особливо думати про те, що «вода забере», «та де я буду платити – то дорого», «а що то дасть», – цитуючи слова з пісні, коментує Наталя Гром.

Мелодію на слова Наталі Гром написала  вчителька музики Головецької школи Ірина Савула, вона і виконувала пісню. Відеооператор  – Микола Токар, а також отець-диякон Богдан Криницький, який цей аудіозапис реалізував.

Загалом проєкт, який реалізує громадська організація «Магура» у партнерстві з Посольством Великої Британії в Україні та ГО «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» в рамках програми «Активні громадяни», має на меті сприяти екологічній свідомості жителів громади. Адже не у всіх ще гірських селах налагоджено вивіз твердих побутових відходів. А для того, щоб налагодити вивіз ТПВ, в першу чергу, повинне бути бажання людей “знизу” і готовність платити. Далі – укладання договорів, і аж опісля – вивезення.

Ваш Голос Прикарпаття