24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

За два дні донорами крові для захисників у Старому Самборі стали понад сотня людей

Поширити

Жителі Старосамбірщини активно здають кров для наших воїнів та мирних людей, які постраждали від російської агресії. Лише за два дні, 25 та 26 лютого, у журналі реєстрації донорів цифра перетнула позначку сотня.

Сьогодні по соцмережах поширили інформацію від Старосамбірської міської ради про те, що потрібна 4 група резус мінус. І навіть попри рідкісність, володарі цієї крові знайшлися.

Сьогодні, 26 лютого, медики станції переливання крові працювали з 7 ранку.

Олена Ковальова, операційна медсестра пункту забору крові, пояснює, що людей, які хочуть долучитися до порятунку життя воїнів та поранених через війну, є достатньо. Однак є інша проблема – не вистачає контейнерів для взяття крові.

Зараз їх потребують по всій Україні. Кажуть, що до деяких станцій привозять волонтери з Польщі. Як привезуть нам – будемо вдячні. Ми готові працювати. Навіть попри посилений режим.

У пункті працюють двоє. Окрім Олени Ковальової ще Леся Созанська-Наливайко, молодша медсестра. Медики не журяться, що їх немає кому міняти. Адже режим роботи з огляду на ситуацію змінився.

Втім, самоорганізація та єдність і тут виручає. Для допомоги на станції зголосилась волонтерити Христина Желем, вчителька Старосамбірської школи отця Станіслава Дашо. Каже поки вихідний, а там канікули, реєструє у журнал, дає заповняти анкети донорам, відповідає на телефонні дзвінки.

Хлопці і дівчата, чоловіки і жінки, люди – різного віку – бажають допомогти.

Олена Ковальова пояснює:

«Щоб стати донором потрібно прийти з паспортом. Вагітні жінки і люди, які хворіли на гепатит або нещодавно переливали кров – не підходять. Вік з 18 років. Жінки до 55, чоловіки – до 60. Для того, щоб здати кров, потрібно мати зі собою паспорт».

Також варто знати, що  кров має обмежений термін придатності, тому краще зателефонувати у пункт і дізнатися, чи є потреба саме зараз, чи, можливо, прийти через кілька днів.

Медична процедура триває 5-7 хвилин. Доза кроводачі – 450 мл. Вона абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора. Плазма відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

Пункт переливання крові у Старому Самборі розташований біля поліклініки, зі сторони суду. Звертатися у понеділок. Якщо доставлять контейнери, то є ще потреба у крові 4 групи (-).

Ваш Голос Прикарпаття