18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Старосамбірщина попрощалась з Героєм російсько-української війни Віктором Стецьківом

Поширити

Сьогодні, 4 березня, скорботне церковне подвір’я храму Св. Апостолів Петра і Павла у селі Спас Старосамбірської громади не вміщало людей. Краяни прощалися з Віктором Стецьківом, який загинув під Києвом 25 лютого.

Знову вмикали «Пливе кача», знову Державний стяг на домовині, знову люди приклякнули на землю, щоб віддати шану Героєві.

«Ми сьогодні хоронимо воїна Віктора – у п’ятницю. Цей чоловік розумів, що плачем нічого не здобудеш, його небайдуже серце відчувало, що треба відвертати камінь від нашої України. Скоро Великий піст. А в його час  падаємо на коліна, вдаряємось. Та за ним –  Великдень. Ми стаємо на повний зріст. Настане і неділя та великий день  для нашої України», – зазначив під час проповіді отець Михайло Николин, який у співслужінні отців деканату проводив чин похорону.

Віктору Стецьківу 44 роки. З 2017 – він на передовій. Був старшим солдатом. Мешкав у містечку Золотоноша на Черкащині. Сиротами залишилися 19-річна Софійка і одинадцятикласник Роман, вдовою дружина Алла.

Хоронили Віктора на місцевому цвинтарі.

«Кажуть, що чоловіки не плачуть. Але моє тіло, моя душа плачуть. За один день я втратив п’ятьох побратимів. На  трасі Харків-Київ, коли хлопці їхали захищати нашу столицю, серед маси цивільних машин рухалась наша військова колона. Не знаєм, звідки з’явився ворожий гелікоптер К52 і цинічно двічі – спочатку з одної сторони, потім розвернувся і з іншої-  знищив колону. 5 чоловік загинуло. Хлопці, які вижили розповідали, що Віктор після першого удару намагався взяти свою зброю, свій бронежилет. І, на жаль, осколки снарядів його зачіпили. Віктор першим з наших зустрінеться з Богом. Бо іншим треба робити експертизи ДНК, дуже обгоріли. Я особисто приїхав сюди, щоб вам всім подякувати. Знайте, ми оберігаємо Україну», – прощаючись з військовослужбовцем, сказав командир і підполковник Володимир.

Провести Героя в останню земну путь прийшли керівники Старосамбірської громади, інтелігенція, педагоги та численні мешканці Старосамбірщини. Прощалися з полеглим в російсько-українській війні навколішки та, не стримуючи сліз.

Зі словом співчуття виступив представник Львівської обласної організації Спілки політв’язнів.  

Співчуття cім’ї  Віктора та матері Ользі Стецьків,  керівниці Старосамбірського осередку Львівської обласної організації Спілки політв’язнів, висловив очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим:

«Від імені Старосамбірської громади поділяю Ваше горе і пекучий біль втрати та висловлюю щирі слова підтримки у ці скорботні дні. Разом з Вами сумує село Спас, Старосамбірщина та наша Україна, яку Віктор захищав”.

Ваш Голос Прикарпаття