Люба КІПОРЕНКО
Традиційно у День Конституції громадськість збирається на центральних площах чи у народних домах на святковий концерт. Так і було у населених пунктах Старосамбірщини. Однак, цьогоріч відзначити це свято по-особливому вирішили у Регіональному ландшафтному парку «Верхньодністровські бескиди» – організували вилазку на найвищу гору Старосамбірщини Маґуру-Лімнянську. І ми там були. Усю атмосферу відчули. І що ж сказати? Заздріть ті, хто не доєдналися. Було цікаво, весело та пізнавально.
Спускаючись із вершини, ми поспілкувалися з друзями-мандрівниками та розпитали про їхні враження від походу.
«Останніми роками я відвідав доволі багато цікавих місць у нашому регіоні. В Грозьово був уперше, але точно не востаннє. Найбільше вражають гарні, дикі недоторкані ліси біля підніжжя та на самій Маґурі-Лімнянській. А це, на жаль, рідкість у нашому краї. Чудово облаштовані зони відпочинку на річці Мшанка та у підніжжі гори так і просять, щоб туди приїхали туристи. Раджу всім любителям хорошого активного відпочинку хоча б раз відвідати ці місця», – ділиться враженнями Роман Запотоцький зі Старого Самбора.
«Сказати, що я в захваті, це нічого не сказати. Вже від початку підйому адміністрація ландшафтного парку зробила наш маршрут цікавим та захоплюючим. Почув вражаючі історичні моменти та містичні місцеві легенди, намилувався дивовижними краєвидами Карпат та рідкісними рослинами. Ну і, звісно, зустрів людей з якими було надзвичайно цікаво та весело», – каже Василь Мирдич, житель Тихої.
І додамо трішки цифр
Висота Маґури-Лімнянської – 1022 метри.
Протяжність маршруту – 3 км.
Загальний час походу – 5 годин.
У нашій групі було 17 любителів активного відпочинку.
З них – 6 дітей.
Якщо глянути на нас географічно, то в одну хорошу компанію об’єднались Винники, Червоноград, Самбір, Старий Самбір, Тиха та Головецько.
Як розповіла «ВГП» директорка парку Наталія Олійник, схожі заходи планують проводити й до інших державних свят.
«Втіленням ідеї проведення вилазки на Маґуру-Лімнянську абсолютно задоволена. Приємно, що до нас долучилось 15 охочих пізнати для себе щось нове. Однією з цілей роботи нашого парку, звісно, розвиток зеленого туризму. У нашому регіоні в цьому напрямку ще недавно був непочатий край роботи. Ну, і ми почали (посміхається, – авт.). Маємо кілька цікавих маршрутів, відпочинкових локацій. Наша гірська місцевість – мальовнича, затишна та спокійна. Вона ідеальна для відпочинку душі та тіла. Власне, одним із маршрутів ми пройшли з групою у День конституції – піднялись на найвищу гору Старосамбірського краю Маґуру-Лімнянську. Тішуся, що і дорослі, і діти залишились задоволеними. Радію кожному відгуку. Вкотре переконалась, що ми рухаємось у правильному напрямку. Тому схожі події плануємо проводити й на інші державні свята. До речі, маємо ще одну ідею щодо Маґури, яку плануємо втілити і яка стане цікавою туристичною родзинкою «Верхньодністровських бескид». Але про це розповім у наступних публікаціях», – каже директорка РЛП «Верхньодністровські бескиди» Наталія Олійник.
Ще у цій категорії
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу
У Старому Самборі молитовно вшанували загиблих захисників України