25 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Вміють бойки працювати, вміють ся і забавляти

Поширити

Марія КУЗЬМИН

20 червня, у святкову неділю, коли в Україні відзначали величне свято Пресвятої Трійці, у селі Ріп’яна Стрілківської громади влаштували дуже гарний відпочинок, своєрідний бойківський фестиваль пісні, танцю. а ще молодь помірялася силами, діти повправлялися у спритності. Деякі жителі села та гості продемонстували свої вишиванки. Також цього дня жителі гірського краю довели, що мають чуйне і добре серце, адже долучилися до порятунку життя маленької дівчинки. Загалом було, ну дуже файне свято! Атмосфера, колорит, щирість, організація та рівень відповідальності місцевих працівників культури дуже позитивно вразили.

Комфортно було усім: і стареньким на кріслах, і дітям, які вдоволено водили хороводи, і молоді, яка була задіяна до конкурсів, а переможці ще й призи отримували, і гостям з усіх сусідніх сіл, які подивилися змістовну культурну програму. І самим артистам, які після тривалого карантинного життя віддавалися мистецтву не на 100, а на 200 відсотків.

Отже, організатором заходу був Народний дім села Ріп’яна, а це його працівники – директор Микола Нестер та керівник Народного колективу “Моцні бойки” Василь Левицький. Добре підтримала та допомогла в організації бібліотекарка Стефанія Нестер. До концертної програми долучилися колективи з Турківщини, які вразили своєю оригінальністю, запальними номерами потішив усіх знаний не лише на Старосамбірщині гурт “На драбині”. Харизмою і талантом запалила публіку Ірина Марчак.
І яке ж свято без жартів. Гумор для українців, а особливо для бойків, то є обов’язкова штука. Не обійшлося без нього й у Ріп’яні. Талановитий Михайло Щербан з Бусовиська гарно глядачам прижартовував у своїх пісенних номерах. А доповнила його гуморесками Ярослава Возняк, яка є родачкою з гірського краю. Також вона продекламувала й свої поетичні ліричні рядки, які адресовані родинному корінню і оспівують любов до батьківського краю.

Концертна програма, як я уже згадувала, була вдало і добре продумана, адже залучила, як дітлахів, які з великим запалом стрибали в мішках, так і зрілих хлопців, які перетягували линву, а ще учнівську творчу молодь, яка відтворила обряд Зелених свят “Водіння куща”. Це тут факти складаються у звичайні речення. А під час фестивалю треба було побачити і відчути ці емоції, які направду, позитивно зашкалювали. От треба було людям це свято і все! І організатори подбали, аби задовольнити характер і смаки своїх краян.
Чотири години програми минули на раз, а далі був вечір для молоді з танцями. Ну, і поєднувала усі напрямки фестивальної програми в єдину картину талановита ведуча Оксана Пуцелик.
Благодійний лейтмотив свята приніс свої плюси. Для Вікторії Полюги, дівчинки зі СМА, завдяки благодійному ярмарку та скриньок для пожертв зібрали понад 25 тисяч гривень.

Варто також сказати, що переможці спортивних конкурсів та конкурсу вишиванок отримували призи, а долучилася до фінансвої підтримки Стрілківська ТГ та депутат обласної ради Михайло Гичка.
Окрім фестивалю “Дуже зелені свята” є ще один важливий факт. У час Зелених свят до Ріп’яни 25 років тому прийшов священник Ігор Дудик та його дружина Марія. Тепер і парафіяни, і настоятель дякують Богу за все. Ділячись для нашої газети враженнями від фестивалю, отець Ігор зазначив, що дуже потішений, що працівники місцевої культури так старанно підходили до організації цього відпочинку. Адже люди у Ріп’яні тяжко-важко працюють і не до розваг їм. А такі дні по-особливому піднімають на дусі, згуртовують, дають енергію та віру в краще.

-Зараз часто говорять, що нічого не робиться, бо недостатньо фінансування. Працівники культури у Ріп’яні довели, що має бути вогник любові до культури і до своєї роботи у серці. Вони ретельно усе обдумували, вони радилися з нами, ми з керівницею гуманітарного відділу Тетяною Голубко приїжджали до них на оргкомітет, вони доводили, що “горять” справою і це не може не тішити. Бо сьогодні стан культури у нашій громаді потребує абсолютно нових підходів, таких, які би сприймала громада. І над цим треба працювати. Враження ж від сьогоднішнього культурного заходу просто відмінні, – прокоментував “ВГП” Василь Грицак, староста гірського краю, який разом з Андрієм Соджаком, секретарем Стрілківської сільської ради, завітали на свято.

Ваш Голос Прикарпаття