Війна війною, вважають жителі громад Старосамбірщини, а прибирання – за розкладом. Усе правильно, особливо – на територіях, де не відбувається бойових дій. Господарі прибирають подвір’я і городи, готуються до звичних весняних господарських клопотів. І “традиційно” палять суху траву, бадилля, торішнє листя і сміття. Це й у мирний час дуже шкідливо (не раз ішлося про те, скільки канцерогенів виділяється у повітря) і нерідко спричиняє катастрофічні наслідки, а під час війни це ще й додаткова небезпека. Навіть подвійна: пожежі в екосистемах, спричинені таким “господарюванням” розпорошують сили рятувальників і призводять до зайвих витрат ресурсів (людських і матеріальних). Горе-господарі палять сухостій не тільки вдень, а й увечері. Зокрема, у вівторок, 22 березня, над Старим Самбором здіймалися кучугури диму. Горіли поля зі сторони Стрільбич.
Небайдужі жителі Старого Самбора опублікували світлини та відео у соцмережах. Люди писали гнівні коментарі. І як би ми теоретично все не розуміли, а на практиці, щовесни, одне й теж.
Староста Стрільбицького округу Роман Пецкович написав, що цього дня горіли поля у 4 місцях і закликав жителів округу пильнувати несвідомих односельчан і навіть пообіцяв винагороду. Крапку над «і» в цій дикій звичці можуть поставити лише штрафи. А вони суттєво збільшилися від минулого року.
«До свідомості ми закликали уже не раз. Не помагає. Нагадую про штрафи. Самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 гривень.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 гривень.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4 950 грн. до 15 300 грн. і на посадових осіб – від 10 710 грн. до 18 360 гривень.
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом.
Винні особи караються штрафом від 91 800 грн. до 153 000 грн. або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років», – наголошує Володимир Попович, посадовець Старосамбірської міської ради.
І з приємного! Перший є!!! Сьогодні, 23 березня, у Старому Самборі тероборона зловила місцевого палія на гарячому. Чоловік свою провину визнав та запевнив, що це більше не повториться. Сподівається, що його гіркий досвід навчить інших. Із цим випадком розбиратиметься поліція, тож тепер горе-палія чекає штраф.
Ще у цій категорії
У Великій Лінині попрощалися з невинно вбитим воїном Степаном Кіяком
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой