25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Тур’є навколішки зустрічали Героя Івана Артемича

Поширити

Сьогодні, 4 травня, жителі села Турє навколішки зустрічали й проводжали в останню земну путь свого земляка Івана Артемича. Чоловік на війну пішов добровольцем, служив у 24 окремій механізованій бригаді ім. Короля Данила. Назавжди 49.

Захищав Україну від російського окупанта на гарячій Луганщині, загинув у районі Попасної.

«Він мав військовий досвід, бо ще тоді, у 2014 році, добровольцем пішов захищати Україну. Пригадую той останній день, коли бачила його – у лютому, в перші дні війни. Був спокійний і піднесений з сумкою в маршрутці. Їхав з другом на військкомат в Старий Самбір. Його спитали, куди їде. А він впевнено відповів, що на війну, бо мусить там бути», – з сумом розповідає Галина Стадник, директорка місцевого Народного дому.

Хоронили Івана з усіма військовими почестями. Попрощатися з захисником прибуло багато військових. А похоронну процесію відслужили багато священників.

«До небесного воїнства тепер належить Іван Артемич. Його жертовний подвиг свідчить про любов до матері-України, за яку життя віддав. Вразила єдність краян, які навколішки зустрічали Героя, який віддав життя за Україну. Обабіч дороги клякали бабусі, а біля них  внуки. Ці діточки запам’ятають таку сумну подію на все життя. Вони розумітимуть ціну нашої волі», – каже отець-декан Михайло Николин.

Своєрідним уроком сумної і трагічної новітньої історії стала ця подія і для місцевої школи. Адже педагоги разом з дітьми та дирекцією також віддали шану земляку-Герою.

Воїн Іван Артемич назавжди в строю. Але тепер з небесними.

4-5 травня у Стрілківській громаді оголосили дні жалоби.

Світлини Галини Стадник.

Ваш Голос Прикарпаття