18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Їй пасує все – і класний журнал, і зброя: колишня вчителька стала військовою

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Було літо 2017 року. В Україні 3 роки тривала війна. Марія Петріца працювала вчителькою у Спаській школі. Закінчила навчальний рік і зрозуміла: щось треба міняти… У липні цього ж року вона підписала контракт з 24 окремою механізованою бригадою ім. короля Данила.

Марія закінчила педагогічний виш. У рідному селі працювала за фахом 5 років. Була вчителькою початкових класів, вела дошкільну групу. Пішла у відпустку і відчула покликання боронити державу.

Ще з 2017 року Марія знає, чим «пахне війна». У грудні 2021 року жінка вирушила на чергову ротацію. Там її і застала війна. Ця красива і сильна, мужня і стильна жінка, емоційно слабне лише в одному випадку – коли втрачає побратимів.

«Знаєте, як це – всю ніч не спати не тому, що є бойові завдання, а тому, що ти не можеш наважитися подзвонити рідним, що їхнього чоловіка, батька чи брата більше нема», – написала якось в повідомленні.

…Повномасштабна війна в Україні принесла багато випробувань та горя. Ми бачили звірства росіян в Маріуполі, Бучі, Ірпені. Ми навіть не можемо собі уявити, що бачать наші захисники там, де ворог близько.

Війна далеко від нас. Чому?

Бо там багато відданих нам і державі захисників і захисниць, зокрема наша краянка Марія Петріца зі Спаса.

Нещодавно ми довідались, що Марії та її побратимам для виконання бойових завдань потрібна машина, бо це їхнє все: робота, забезпечення, збереження життя… Запропонували фінансово підтримати, бо вважаємо, що ми з вами маємо стати  надійни плечем для тих, хто заради нас ризикує своїм життям.

Пропонуємо привітати нашу краянку зі святами – у неї тепер два професійні – День вчителя і День захисника та захисниці

Реквізити для допомоги:

5168742232738876 ПриватБанк

5167490197538045 Ощадбанк

Ваш Голос Прикарпаття