Сьогодні, 16 квітня, у Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Писанкова карта України”. Цей унікальний проект, втілений у життя Олександрою Новосельською директоркою Старосамбірського центру дитячої та юнацької твочості, знайомить глядачів з різноманітністю писанкарських традицій з різних регіонів України.
На карті представлено 25 писанок, кожна з яких символізує певну область України. Майстриня власноруч створила кожну писанку, ретельно вивчаючи характерні візерунки та орнаменти, притаманні тому чи іншому регіону.
“Понад 2 роки, а може й більше мріяла про створення цієї карти! Над однією роботою, коли уже всн підготовлено, в середньому працюю понад 2 години, є писанки, які займають часу куди більше! Кожен візерунок має своє значення“, – розповідає Олександра Новосельська. – Наприклад, зірка символізує любов, хрест – символ Всесвіту, а сонце – це Бог, світло. Писанка – це символ відродження, зародження життя, продовження роду. Вважаю, що справу писанкарства треба популяризувати, бо це наше – українське“.
Особливо зворушливо, що на “Писанковій карті України” представлені й окуповані росією Крим, Донецька та Луганська області. Ці писанки, виконані в традиційних для цих регіонів стилях, слугують символом єднання та віри у визволення українських земель.
Виставка “Писанкова карта України” – це не просто експозиція писанок, це справжня подорож Україною, знайомство з її багатою культурою та традиціями. Це щирий і зворушливий проєкт, який неодмінно торкне серця кожного відвідувача. Тим паче, що щовівторка музей відвідують туристи з різних куточків України.
Як повідомила «ВГП» Галина Дубравська, в.о. директора музею, писанкову карту України майстриня подарувала музею і вона діятиме постійно та оновлюватиметься. Окрім карти, також представлені інші псанкові експозиції.
Ще у цій категорії
У Великій Лінині попрощалися з невинно вбитим воїном Степаном Кіяком
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой