15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі відкрили виставку унікальних прапорів

Поширити

У виставковій залі Старосамбірського історико-краєзнавчого музею сьогодні, 22 серпня, відкрили виставку прапорів «Два кольори у прапорі злилися». Її приурочили до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

В експозиції представлено два десятки  прапорів, що мають власну історію та є символами міцності українського духу, героїзму та незламності захисників.

Це стяги з власних колекцій наших захисників, волонтерів, колективів та установ.

«Велика війна, як ми знаємо,  почалась ще у 2014 році та вилилась у повномасштабне вторгнення 2022 році і прапор став символом нашої незламності. Тут представлені прапори наших бійців, почали свою боротьбу ще з 2014 року, а саме Руслана Пукшина та Володимира Лоїша. Є прапори від наших волонтерів Віталія Панька та Юрія Качалупа. Активно підтримують наших захисників навчальні заклади, а воїни з передової передають для них розписані прапори. Школи також надали для експонування свої прапори, які розписали бійці. Це прапор відділу культури, молоді, спорту та туризму, також підписаний бійцями, як знак вдячності за волонтерську підтримку», – розповідає директор музею Назар Ящак.

Серед експозиції прапори від – 45 ОДШБ, батальону «Донбас» 53 окремого стрілецького батальйону; 110 ОМБР ім. Марка Безручка; «Карпатська Січ». Торгановицька НВК подала прапори від Самбірських саперів 703 ІСП; Стрільбицька школа надала прапор від ОПБК «Зоря».

Додамо також, що серед синьо-жовтих полотен і прапори нашого місцевого медіа «Голос Прикарпаття». Воїни, які були героями радіо сюжетів та газетних і онлайн публікацій також залишали побажання і власні підписи на студійному і редакційному прапорах.

Український національний прапор – це святиня нашого народу. Він сьогодні гордо майорить не лише у нашій державі, а й по всьому світі, як  символ єдності з гордою і незламною нацією. Наше знамено кличе на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і символ нашої незламності. Це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу.

Також у Старому Самборі 23 серпня, у День Державного прапора, опісля Літургії, яка розпочнеться об 11.00, процесійно вирушать на могилу воїнів УПА, Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника та новітніх Героїв сучасної війни. Відтак відбудеться молодіжний захід – мото-велопробіг. О 12.30 -святкове віче, освячення прапорів та урочисте підняття прапора біля пам’ятника Степану Бандері.

А виставку прапорів у музеї можна буде оглянути упродовж місяця.

Ваш Голос Прикарпаття