18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі відзначили День Державного прапора

Поширити

Сьогодні, 23 серпня, у Старому Самборі відзначили День Державного прапора. У час повномасштабної війни по-особливому сприймаєш цінність державного знамена. Адже з цим прапором воїни йдуть у бій, з ним здобувають перемогу, з ним жертвують своїми життями, з ним ідуть в останню путь...

Розпочалось відзначення, як і годиться, з Богослужіння у храмі святого Миколая. Відтак громада спільно з духовенством процесійною ходою пройшли до могили воїнів УПА, Героя України Богдана Сольчаника та новітніх полеглих Героїв російсько-української війни.

Продовжились заходи біля пам’ятника Степану Бандері. Своєрідною родзинкою дійства став вело-мотопробіг містом за участю молоді громади. Приємно, що до пробігу у нашому місті долучились байкери з Дрогобича.

Уже за гарною традицією, освятили державні прапори. Громадськість міста, влада, керівники старостинських округів, начальники відділів та установ, молодь та поважні жителі – усі об’єднались під синьо-жовтим знаменом.

«Домовини Героїв накриті державним прапором. Під прапором – знак хреста. Це воїни України, воїни Господні… Хто не бере прапора державного – той України не достойний. Земля наша позначена золотом хліба українського. Вміймо відстояти наше золото. Вміймо відстояти блакить українського неба… Ми могли б уже не бачити цього прапора у наших містах, не тримати його в руках. Шануймо Героїв. Пам’ятаймо Героїв. Дякуємо героям», – сказав до громади отець-декан Старосамбірської УГКЦ Михайло Николин.

Відтак після молитви та освячення прапорів, працівники культури громади Володимир Маланяк та Іван Котовський подарували присутнім чудові українські пісенні номери. Також особливої святкової атмосфери додав цій події духовий оркестр «Дністряни» під керівництвом Віталія Піхо.

Під супровід Державного Гімну відбулось урочисте підняття прапора у центрі Старого Самбора.

«Наш український синьо-жовтий прапор рясно всіяний червоними краплями крові наших Героїв, захисників. Але ми знаємо, ми віримо, що скоро на цьому прапорі не з’являтимуться нові краплі крові. Він буде чистий, світлий. Він буде просто блакиттю неба та золотом пшениці. Найважливіше сьогодні, мати отой прапор не просто матеріально в руках, на будинку, чи в автомобілі. Важливо мати його в серці. Завжди. Тоді матимемо націю й матимемо державу. Дякую землякам, які сьогодні захищають наш спокій. Схиляю голову перед тими, хто віддав своє життя за Україну й за нас із вами», – у своєму вітальному слові сказав голова Старосамбірської громади Ігор Трухим.

Ваш Голос Прикарпаття