25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі відкрили меморіальну дошку Івану Макару: пам’ять про видатного земляка

Поширити

Сьогодні, 22 травня, напередодні Дня Героїв, на фасаді школи отця Станіслава Дашо встановили меморіальну дошку Герою Івану Макару, який навчався у цій школі. На подію запросили родину Героя – дружину Софію та синочків Матвійка й Остапа, батька Ігоря та матір Оксану.

Дошку відкрив підполковник ЗСУ Андрій Іжик, знявши з меморіальної плити синьо-жовтий стяг та вручив батькові Героя. Освятили пам’ятну таблицю отці Іван Білик (ПЦУ), УГКЦ – Юрій Бойчук та Василь Куцик, який і поділився спогадами про цю світлу, відповідальну і патріотичну особистість, адже отець Василь служить у селі Торчиновичі у храмі, парафіянином якого був Герой Іван Макар.

Також зі словом до присутніх звернулася директорка школи Оксана Дрозд. На цьому пам’ятному віче були присутні очільник громади Ігор Трухим та начальниця відділу освіти Ольга Коваль.

Представники влади поставили на стіл біля меморіальної дошки квіти в національних кольорах. Пекучі сльози обпікали обличчя не лише рідних Героя людей, а й усіх присутніх під оце сумне «Пливе кача». Шкільна спільнота, класна керівничка Героя Ярослава Обертан, однокласники та усі присутні подякували батькам за Сина, який віддав життя за Україну і за усіх нас.

Відтак віче продовжилося академією у Народному домі, де дев’ятикласники навчального закладу словом і піснею віддали шану Герою.

Нагадаємо, Іван Макар працював вчителем історії у Стрілківському ліцеї. У перший день повномасштабного вторгнення пішов до віськкомату. Загинув біля Попасної 6 березня 2022 року.

Дякуємо Герою Івану Макару та усім небесним Героям, що маємо кожен новий день і живемо на рідній землі!

Вшанування пам’яти наших Героїв новітньої історії України, на мою думку, є тим вагомим і водночас таким невеликим кроком нас, живих, щодо того, яку ціну вони заплатили за нас, за Україну: віддали свою душу й тіло… Іванбув учнем нашої школипротягом 1995-2006 років. Сьогодні ж, в переддень Дня Героя, ми, встановивши пам’ятну дошку на його честь, закарбували на камені слова вдячности Йому і світлих щоденних спогадів про Нього. Це знаковий крок нашої школи обов’язково допомагатиме нам виховувати у такий непростий час України нових Бандер, Шухевичів, Макарів… Мене вразило, як сьогодні проживали цю подію учні нашої школи, бо були уважними до всіх слів, почутих в час виховної академії. І сльози котилися в них, як і в дорослих… Хочу висловити знову щиру вдячність батькам- пану Ігорю, пані Оксані- за ту святу любов, яку вони зуміли засіяти у серце свого сина, а також висловити слова підтримки дружині Софії з Остапчиком і Матвійком, родині Макарів. бо вибір Івана завжди матиме найбільшу нагороду тут, на землі: світлу пам’ять про Нього у віках. Слава Герою! Навіки слава!“, – ділиться думками Ярослава Обертан, класна керівничка Героя.

Не перестає боліти рідним втрати сина, чоловіка, батька. Але во ім’я ідеї, за яку загинув їхній Іван вони продовжують справу сина – донатять, волонтерять, підтримують рідних, чиї близькі на фронті.

Для організації та проведення цих дійств була здійснена титанічна робота з пошуку матеріалів, найрізноманітнішої інформації про сина: десятки світлин, що містять найкращі спогади про нього. Висловлюю щиру вдячність усім: класному керівникові Івана Ярославі Львівні; директорові школи Оксані Григорівні; Івановим однокласникам та всьому педагогічному й учнівському колективу школи; отцям Івану Білику, Юрію Бойчуку та Василю Куцику; міському голові Ігорю Трухиму; начальниці освіти Ользі Коваль та усім- усім, причетним до організації цього дійства. Хай світла пам’ять про загиблих Героїв, їх невинна жертва стане запорукою нашої Перемоги над ненависним ворогом! Пам’ятаючи своїх Героїв, ми не дамо ворогові знищити нас та зруйнувати нашу багатовікову історію. Слава Героям! Слава Україні!“, – каже Оксана Макар, мама полеглого Героя

Ваш Голос Прикарпаття