21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі вчать надавати домедичну допомогу

Поширити

Уже місяць ми живемо в умовах війни. І дякувати Богу, ми далеко від міст і сіл, де ведуться бойові дії. Надання домедичної допомоги – дуже важливе. У час війни воно може врятувати багато людських життів. Тому про нього варто знати. І щоб ця теорія лишилися лише фактом, без практичного застосування.

Віримо, що і для людей, які у вівторок, 23 березня, слухали лекцію медиків Старосамбірської лікарні, це буде лише спогадом, а також підкреслить істину, що поінформований – значить озброєний. Проводили її хірург Роман Селецький та анестезіолог Роман Лещишин.

«Наш ворог жорстокий і непередбачений. І хоч бойові дії ведуться не тут, проте не зайвим буде знати, що має вміти пересічна людина, не медик. Тому ми сьогодні проведемо лекцію з частковою практичною наочністю», – зазначив Роман Селецький.

Як зупинити кровотечу, як накласти джгут, чому важливо занотувати дату і час його накладання, які підручні засоби можуть замінити джгут  – про це та інше говорив Роман Селецький. При цьому наголошуючи на ключовому: допомагати необхідно тоді, коли ви пересвідчилися, що самі перебуваєте у безпеці.

«Значення має час. Рятування потерпілого у більшості випадків залежить від швидкості та правильності надання першої медичної допомоги. Затримка у наданні допомоги може спричинити загибель потерпілого. Холодний розум і спокій під час воєнних дій – це важко, але дієво. Правила війни – жорстокі. Якщо ви опинилися у ситуації, де можете врятувати людські життя, то пріорітетність у порятунку надавайте першочергово перспективнішим пораненим. При цьому, переконавшись, що це безпечно для вас. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує», – розповідав Роман Лещишин.

Якщо є можливість,  пораненого необхідно перемістити  у більш безпечне місце. Оцінити його стан. Перевірити, чи він у свідомості, чи дихає. Це оцінити можна за критеріями: бачу, чую, відчуваю.

Долікарська допомога плюс виклик медиків можуть врятувати багатьом людям життя.

Для присутніх лекція виявилася цікавою, окрім численних запитань до медиків, люди висловили бажання зустрітися і на черговій такій лекції.

…Слухати про це, в теорії розуміти – це потрібно. Дай, Боже, нам це не відчути.

Ваш Голос Прикарпаття