Уже місяць ми живемо в умовах війни. І дякувати Богу, ми далеко від міст і сіл, де ведуться бойові дії. Надання домедичної допомоги – дуже важливе. У час війни воно може врятувати багато людських життів. Тому про нього варто знати. І щоб ця теорія лишилися лише фактом, без практичного застосування.
Віримо, що і для людей, які у вівторок, 23 березня, слухали лекцію медиків Старосамбірської лікарні, це буде лише спогадом, а також підкреслить істину, що поінформований – значить озброєний. Проводили її хірург Роман Селецький та анестезіолог Роман Лещишин.
«Наш ворог жорстокий і непередбачений. І хоч бойові дії ведуться не тут, проте не зайвим буде знати, що має вміти пересічна людина, не медик. Тому ми сьогодні проведемо лекцію з частковою практичною наочністю», – зазначив Роман Селецький.
Як зупинити кровотечу, як накласти джгут, чому важливо занотувати дату і час його накладання, які підручні засоби можуть замінити джгут – про це та інше говорив Роман Селецький. При цьому наголошуючи на ключовому: допомагати необхідно тоді, коли ви пересвідчилися, що самі перебуваєте у безпеці.
«Значення має час. Рятування потерпілого у більшості випадків залежить від швидкості та правильності надання першої медичної допомоги. Затримка у наданні допомоги може спричинити загибель потерпілого. Холодний розум і спокій під час воєнних дій – це важко, але дієво. Правила війни – жорстокі. Якщо ви опинилися у ситуації, де можете врятувати людські життя, то пріорітетність у порятунку надавайте першочергово перспективнішим пораненим. При цьому, переконавшись, що це безпечно для вас. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує», – розповідав Роман Лещишин.
Якщо є можливість, пораненого необхідно перемістити у більш безпечне місце. Оцінити його стан. Перевірити, чи він у свідомості, чи дихає. Це оцінити можна за критеріями: бачу, чую, відчуваю.
Долікарська допомога плюс виклик медиків можуть врятувати багатьом людям життя.
Для присутніх лекція виявилася цікавою, окрім численних запитань до медиків, люди висловили бажання зустрітися і на черговій такій лекції.
…Слухати про це, в теорії розуміти – це потрібно. Дай, Боже, нам це не відчути.
Ще у цій категорії
У Тершові провели в останню путь загиблого на війні Сергія Гривнака
«Контінентал» запускає грантову програму для розвитку дитячого та юнацького спорту «Грант, на старт!»
«Контінентал» оголошує прийом заявок від громад на конкурс малих грантів для реалізації локальних проєктів у форматі корпоративного волонтерства