21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Сиротою залишився 12-річний син: у Старому Самборі похоронили Героя російсько-української війни

Поширити

Сьогодні, 27 березня, у Хрестопоклонну неділю,  сотні старосамбірян провели в останню земну путь свого земляка сорокарічного Сергія Беспалова-Щербана. Чоловік загинув в боях з російськими окупантами, відстоюючи Україну на Маріупольському напрямку. Відколи почалося повномасштабне вторгнення Сергій, як справжній патріот на третій день пішов боронити свою Державу. Чоловік вже мав військовий досвід. У 2014-16 роках служив в АТО.

Сиротою залишився 12 річний син Олександр. Якого батько виховував без дружини, зі своєю мамою.

«Лукавий має владу. Ніхто не знає скільки і звідки буде стріляти ворог. У цю березневу сонячну неділю подивіться в маленькі очі сина. Сина Героя. Заплакане хлоп’я пригортає до грудей бабуся. Плач дитино, плач людино, ридай, рідна мати. Ваш татко й син – Герой. Він мав гаряче серце і холодний розум,  хотів зберегти життя ваше і багатьох українців тому  став на захист матері-України . Хоча жаль і смуток розриває серце земній матері. Бо син поставив своє життя на вівтар свободи. Для нас Герой, для них був надією й опорою. Не сумуй, малий синочку, колись Ангел зцілить твого татка. А Господь, Небесний батько, потурбується про тебе», – промовив у прощальному слові на обійсті полеглого священник.

Щоб вшанувати побратима прибули багато військових. Вони несли національний стяг та супроводжували похоронну процесію. Дорогою втирали сльози всі – і ті, хто знали Сергія, і ті, хто не був з ним знайомий.

Похоронну процесію супроводжувало численне духовенство з настоятелями Святомиколаївської церкви Старого Самбора отцями Іоаном Біликом, Михайлом Николином, Ігорем Поданом та оцями деканату ПЦУ.

Скорботну колону біля церкви зустрів владика Яків,  архієпископ Дрогобицький і Самбірський.

«Сергій – Герой. Мученик за нашу Україну, за віру, за мову, за землю, за наш народ. У нас триває страшна війна. Смерть лютує на святій землі. Землі, по якій ступав колись апостол Андрій. Кровожадний ірод вбиває  наших мужніх синів. Але Господь дає ласку нашому воїнству без страху захищати Батьківщину. Будьмо підтримкою для осиротілого синочка, для згорьованої матері», – промовив владика Яків.

Похоронили Сергія Беспалова-Щербана на уже святому місці, де у братській могилі  спочивають  воїни УПА; де з 2014 року додалася могила Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника; де зовсім свіжа могила зовсім юного Героя Олега Турянського.

Також біля могили з проникливим словом до скорботної громади говорили отці-декани Михайло Николин та Іоан Білик. Військові просалютували та заграли на духових інструментах побратимові прощальну мелодію. Усі спільно виконали Державний гімн.

Втираючи сльози, люди розходилися.

Пам’ять про Сергія Беспалова-Щербана житиме вічно у наших серцях. Нам не просто потрібен мир. Нам потрібна перемога. Щоб Олександр, син Сергія, жив в успішній мирній Україні, за яку загинув батько.

Ваш Голос Прикарпаття