18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі та Великій Лінині зростатимуть Сади Перемоги

Поширити

Весна-2024 стане особливою для Старосамбірської громади тим, що тут продовжать розпочату восени акцію «Сади Перемоги». Попередньо планується, що у шкільному саді Старосамбірської школи ім. Героя України Богдана Сольчаника посадять 200 фруктових дерев. Як зазначає очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим старий сад виродився.

У Великій Лінині біля школи також посадять фруктові дерева. Про це журналістці нашого сайту розповіла староста Марія Костів. З директоркою школи Оксаною Нискогуз вони уже погодили місце, на якому посадять фруктові дерева.

«Сади Перемоги – це своєрідний символ єднання, стійкості та віри в краще майбутнє. Школярі Старосамбірської громади війну запам’ятають не лише тим, що ховалися в укриття під час повітряних тривог, але й те, що вони долучалися до перемоги – плели маскувальні сітки, виготовляли окопні свічки, проводили благодійні ярмарки. А ще садили «Сад Перемоги»!  Коли були аналогічні акції восени, діточки, батьки, старости, дирекції шкіл та усі освітяни мали від спільної акції багато позитивних емоцій. Для нашого юного покоління це має глибокий зміст. Саджанці яблунь, груш, сливок ми посадили уже в Страшевичах, Великосіллі, Біличах, Торгановичах та Торчиновичах, – розповідає голова територіальної громади Ігор Трухим.

Додамо, що Сади Перемоги дають людям можливість спілкуватися, обмінюватися досвідом та допомагати один одному, гуртуватися. Окрім екологічної місії, ця акція стала і волонтерським заходом. Адже у школах діти ярмаркували, а виручені кошти передавали на потреби ЗСУ.

«У важкий час наша шкільна молодь не стоїть осторонь проблем, пов’язаних з війною. Ми часто бачимо окремі й колективні ініціативи від учнів, де вони прагнуть долучитися до спільної української справи, пишаємося ними, заохочуємо і підтримуємо. Адже основним активом нашої держави є молодь, і приємно, що вона відповідальна і патріотична. Ініціатива акції «Сади Перемоги» належить голові територіальної громади Ігорю Трухиму. Ми вирішили, що для учнівської молоді це буде хорошим стимулом виховувати відповідальність, створить своєрідний освітній простір просто неба, де у неординарний спосіб будуть розвивати екологічну свідомість та відчуття гордості за рідну землю», – розповідає «ВГП» Ольга Коваль, начальниця відділу освіти Старосамбірської міської ради.

Світлини архівні

Ваш Голос Прикарпаття