18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У планах: перемогти агресора і примусити його звільнити українські території – Стефанчук

Поширити

“Настав час, коли демократії повинні згуртуватися та приймати швидкі, однозначні й відповідальні рішення. Більше ніяких половинчастих рішень, чи непевних кроків”.

На цьому наголосив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Литві, повідомляє пресслужба парламенту.

Він зазначив, що Україна цінує можливість відвертого спілкування з НАТО, бо бачить у ньому інститут партнерства та діалогу. Стефанчук розповів, чого найбільше потребує Україна. Насамперед — це набуття статусу кандидата в члени ЄС. 

“Отриманням статусу кандидата ми бачимо не як самоціль, а як початок, як наріжний камінь до будівництва таких державних інституцій, такої економіки, такого способу організації життя, які повною мірою відповідатимуть усім стандартам ЄС. Надання статусу кандидата також стане частиною процесу мирного врегулювання”, — зазначив голова українського парламенту.

За його словами, Україна готова бути гарантом безпекової стабільності в регіоні. Але їй потрібно більше сучасної оборонної зброї. Зокрема, йдеться про швидке постачання на регулярній основі реактивних систем залпового вогню, далекобійних артилерійських систем і боєприпасів, систем берегової оборони, танків і бронетехніки.

“Дайте нам ті ракети, які зможуть збити російські ракети. Задайте собі питання: а хто наступний в імперських інтересах Росії, яка не цінує ні людських життів, ні ресурсів у досягненні своїх цілей, породжених хворою фантазією?” — підкреслив  Стефанчук.

Він наголосив, що Україна не погодиться на заморожений конфлікт і поступку територій в обмін на мир. У планах — перемогти агресора і примусити його звільнити українські території у міжнародно визнаних кордонах. Частиною мирного плану є і продовження санкційної політики щодо росії.

“Мета цих санкцій — зламати військову машину рф, яка розрослася до таких розмірів, що поїдає сусідні країни та власний народ. Усі, хто продовжує торгівлю з росією, хто продовжує купувати російські енергоносії та інші товари, хто продовжує працювати з російськими банками роблять свій внесок у те, щоби російська військова машина відливала нові кулі, виготовляла нові бомби та ракети, які вбивають потім людей в Україні, і не тільки”, — закцентував Стефанчук.

Спікер Верховної Ради висловив сподівання на якнайшвидше прийняття 6-ого пакету санкцій. Крім того, на його думку, важливим є відключення банків країни-агресора від SWIFT, заборона заходу суден агресора в порти, призупинення чи зупинення його членства у впливових міжнародних організаціях тощо.

Ваш Голос Прикарпаття