18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Львів відвідав Володимир Зеленський. З президентами Литви і Польщі підписав спільну декларацію

Поширити

Сьогодні, 11 січня, до Львова з офіційним візитом прибув Президент України Володимир Зеленський. У Палаці Потоцьких Глава держави зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою та Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

За результатами другого саміту Люблінського трикутника сторони підписали Спільну декларацію, що підтверджує багатовікові історичні зв’язки між нашими країнами, а також визначає пріоритетні напрями співпраці Люблінського трикутника у межах стратегічного курсу України щодо набуття повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору.

У документі відзначено намір Литви та Польщі продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної, гуманітарної та іншої підтримки Україні. 

«Головну увагу на переговорах ми приділили безпековим питанням. Я поінформував наших друзів щодо ситуації на передовій, приготувань росії до нової ескалації на фронті. Ми знаємо до чого готуватись. Ми знаємо до чого готується держава-терорист. Ми будемо відповідати. Зараз робимо максимум, щоб будь-яка нова ескалація наблизила фінал держави-терориста. Детально обговорили постачання зброї для України та конкретні можливості обмежити потенціал російської агресії. Від імені усіх українців я дякую усім полякам та литовцям за готовність бути з нами разом до нашої Перемоги. Я розказав, якого прогресу ми досягли в просуванні Української формули миру. Все більше держав готові проявити своє лідерство в реалізації пунктів цієї формули. Значну увагу ми приділили питанню інтеграції України в Європейський Союз і НАТО. Ми маємо повну підтримку наших польських та литовських партнерів на шляху цієї інтеграції. Розраховуємо на відчутний прогрес у цьому напрямку під час саміту НАТО у Вільнюсі. Обговорили також нашу співпрацю в захисті нашої енергетики, це стосується захисту від російських ударів енергетичної інфраструктури, відновлення цих об’єктів. За результатами переговорів є Спільна декларація. У ній відображені ключові політичні, гуманітарні та інші висновки сьогоднішньої зустрічі», – повідомив Глава Української держави під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів із президентами Литви та Польщі.

До слова, наступна зустріч глав держав і урядів НАТО відбудеться у Вільнюсі в липні 2023 року.

У Спільній декларації висловили підтримку скликання Глобального саміту формули миру задля консолідації міжнародної підтримки мирного плану, який презентував Президент Володимир Зеленський. 

Також декларація підтверджує підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України.

У документі окремо відзначили розширення Чорноморської зернової ініціативи на інші морські порти нашої держави та важливість продовження програми «Зерно з України» для посилення глобальної продовольчої безпеки.

З підписанням Спільної декларації на рівні президентів України, Литви та Польщі фіксується підтримка литовською і польською сторонами перспективи набуття Україною членства в ЄС і НАТО щойно це дозволять умови.

Нагадаємо, Президент України  ініціює цієї зими спеціальний саміт, який буде присвячений Українській формулі миру. Йдеться про 10 чітких пунктів, які здатні створити нову архітектуру безпеки країни, зокрема радіаційну, продовольчу, енергетичну, а також звільнення усіх полонених і депортованих українців. Окремий пункт – справедливе покарання для російських терористів, створення міжнародного механізму для відшкодування всіх збитків, завданих росією.

Ваш Голос Прикарпаття