Повномасштабне вторгнення в Україну путінських військ не залишило байдужим жодного українця. Ніхто не знав і не вмів жити та працювати в умовах війни. Пересічні люди, попри страх і відчай, дуже хотіли мати плече підтримки. І серед тих, хто зорганізував інших у своєрідний фронт в типу, була й Старосамбірська публічна бібліотека. Заклад гуртує навколо цікавих ініціатив місцевих та вимушено переселених людей. Задля перемоги.
«Працівники Старосамбірської публічної бібліотеки не стоять осторонь справ, які відбуваються в державі. Окрім звичного обслуговування користувачів, бібліотека продовжує різнопланову волонтерську діяльність. З перших днів війни бібліотекарі допомагали у роботі гуманітарних складів, брали участь у благодійних концертах, на яких збирали кошти на підтримку ЗСУ, проводили майстер-класи з виготовлення 3D- листівок – оберегів та малювали листівки для наших захисників», – розповідає директорка Людмила Сольчаник.
Звичну роботу до війни – дозвілля та власне читання книг – у закладі вирішили поєднати з допомогою армії та моральною підтримкою захисників громади на передовій. Як зазначає Людмила Сольчаник: разом крокують до перемоги.
Активними користувачами бібліотек громади стали внутрішньо переміщені особи. Вони читають книги, беруть участь у майстер-класах, відвідують покази мультфільмів.
«Бувало, що й самі люди, які опинилися у нас через війну, проводили заходи в бібліотеці. Дуже цікавою для громади стала літературно-мистецька зустріч з Народним артистом України Анатолієм Паламаренком. І йому самому вона також принесла насолоду та покращила настрій, про що щиро розповідав при особистій зустрічі. Низку заходів для молоді нашої громади провела Юлія Півторак, яка має власну творчу студію», – продовжує Людмила Сольчаник.
Найкращою оцінкою роботи бібліотек вважає керівниця факт збільшення учасників майстер-класів та зацікавлення ними серед людей.
«Добрі та щирі емоції, хороші відгуки після відвідувань нашої книгозбірні та збільшення користувачів бібліотеки», – то є найкраща оцінка нашої роботи.
Активно працюють в громаді також бібліотеки-філії: проводять майстер-класи з виготовлення оберегів, малюють з юними користувачами, розписують шарфи побажаннями на підтримку ЗСУ, плетуть маскувальні сітки. Також готують страви: вареники, налисники, паски, солодощі як для воїнів ЗСУ, так і для внутрішньо переміщених осіб.
Черговий захід у публічній бібліотеці проведуть завтра, 31 травня, майстерня добрих справ «Оберіг для солдата», на якій будуть вишивати патріотичні шеврони – обереги на передову. Організатори запрошують усіх охочих.
Також Людмила Сольчаник зазначає, що щосереди у Старосамбірській публічній бібліотеці організовують різноманітні інтелектуальні ігри для дітей.
Ще у цій категорії
«Іду на смерть і більше не повернуся»: біля Часового Яру загинув Олег Лутчин із Верхнього Лужка
У перший тиждень осені згадаймо літо: як нагороджували переможців конкурсу
У Старому Самборі молитовно вшанували загиблих захисників України