20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У неділю День захисників та захисниць: як відзначатиме Старий Самбір

Поширити

Саме Покрова здавна була захисницею Українського козацтва, а тепер – українського непереможного війська. У ці роки, місяці, дні український народ, Україна, відчувають могутність нашого війська із сильним козацьким духом та з супроводом Богородиці.

У дні пекельної боротьби з російським ворогом знову відзначатимемо це велике духовно-патріотичне свято. В усій Україні в цей день о 9 ранку буде загальнонаціональна хвилина мовчання за усіма загиблими захисниками та захисницями.  «Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. І цієї неділі вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців», — відзначив президент Володимир Зеленський.

У Старому Самборі у цей день також молитовно вшанують загиблих Героїв. Після Богослужінь, о 14:00 годині, відкриють та освятять меморіальні дошки полеглим на війні Героям-старосамбірянам. Подія відбуватиметься на території Старосамбірської школи імені Героя України Богдана Сольчаника. Олег Турянський, Сергій Беспалов, Василь Пелиш. Портрети цих Героїв щоденно нагадуватимуть нам про ціну спокійного сьогодні.

Відтак, о 17 годині у приміщенні Центру культури та дозвілля відбудеться благодійний концерт на підтримку ЗСУ.

Відзначення дня Покрови, козацтва та захисників і захисниць України продовжиться у вівторок, 3 жовтня.

Центр культури та дозвілля запрошує усіх на презентацію «Жива історія. Від козацтва до ЗСУ» за участю географа та реконструктора Дмитра Каднічанського який розповідатиме про козацтво, а уже знаний на Старосамбірщині наш земляк-захисник Руслан Пукшин говоритиме про ЗСУ.  Початок презентації о 12 годині.

Цього ж дня вже о 14 годині стартує квест «ЗСУ міцніші за сталь». Участь у квесті можна буде взяти за попередньою реєстрацією. Телефон для реєстрації: 098 73 63 731 (Юліана).

Ваш Голос Прикарпаття