9 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Війна принесла у їхні сім’ї горе: у Старому Самборі провели зустріч для родин загиблих, зниклих безвісти, полонених та поранених

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Матері, дружини, батьки, сестри чи брати з родин військовослужбовців, які загинули, перебувають у російському полоні чи поранені, мали можливість почути відповіді на всі питання, які їх хвилюють. 19 вересня для людей Старосамбірської громади, яких об’єднало горе через війну, провели зустріч.  Організували захід Львівська обласна військова адміністрація, Самбірська районна військова адміністрація та відділ соціального захисту Старосамбірської міської ради за сприяння Координаційного центру при обласній військовій адміністрації.

Модерували подію перший заступник начальника Самбірської РВА Павло Грабський та секретар Старосамбірської міської ради Ігор Жук.

«Розуміємо ваше горе і біль, дякуємо вам за ваших Героїв. Знаємо, що маєте багато проблемних питань, на які шукаєте відповіді. Ми запросили сюди фахівців різних галузей, щоб надали вам конкретні відповіді на болючі питання», – звернувся до присутніх Павло Грабський.

А питань, які дуже болять родини полеглих Героїв, багато.

Ігор Макар, батько полеглого Героя, цікавився чи йде координація пошуку тіл. Його Син Іван, який працював вчителем історії, у перший день повномасштабного вторгнення замість навчального закладу пішов до військкомату, загинув у Попасній. Рідним не вдалося похоронити сина, чоловіка, батька двох маленьких дітей.

Ольга Щербан з жалем і болем розповідала про те, як довго оббивала пороги судів, щоб позбавитиї біологічну матір її внука  батьківських прав.

«Я розумію, що на рішення суду ніхто не впливає, але всі знають, що з самого народження мати не брала участі у вихованні дитини, не цікавилася ним, мала іншу сім’ю. Мій Син загинув, а внук усі роки проживав з батьком і зі мною. Ми програли суд. Але я дуже надіюся, що апеляційна скарга буде на нашу користь», – говорить жінка.

У інших родичів полеглих також були свої болючі питання. Відразу фахівці зі Львова нотували їхні контакти та надавали свої, щоб можна було з’ясувати, як вирішити.

Захід відбувся у форматі діалогу, де кожен зміг висловитись, послухати та почути відповідь на поставлене запитання. Обговорили актуальні питання щодо соціального та юридичного захисту родин військовослужбовців, які постраждали від російсько-української війни, про оформлення  соціальних та пенсійних виплат для родин загиблих; про увіковічення пам’яті Героїв, про пільгові можливості та комунікацію з різними службами.

Окрім конкретних питань, рідним, яким війна принесла багато страждань, хотілось і просто поговорити в колі людей, які розуміють одні одних, пригадати життєву історію свого, розповісти про почуття і відповідальність, якими керувалися рідні, коли йшли воювати, про їхні героїчні вчинки.

Природно, що у таких людей питань багато, відповіді, на жаль, не завжди задовільні. Однак важливим і потрібним рішенням є створити координаційний  центр при Львівській ОВА, який функціонує за ініціативи начальника ЛОВА Максима Козицького. Тут фахівці акцентують, що люди, яким війна принесла непоправне горе, не самі, їхні проблеми – це і наші спільні проблеми.

Як висловилися присутні з родин військовослужбовців, дуже важливим є те, що з ними у такому форматі починають говорити. Це, кажуть, цінно для них.

Для конкретних запитань можна звертатися за телефоном:

067-471-02-98 офіс Координаційного Центру на Самбірщині

Інформацію про роботу офісів можна дізнатися за номером Гарячої лінії Львівщини – 112.

Детальніше: https://www.google.com/maps/d/edit…

Ваш Голос Прикарпаття