3 Грудня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У лікаря Володимира Балишина за 10 місяців було чотири успішних реанімації

Поширити

У лікаря Володимира Балишина 23 роки у стажу екстренці. Фаховий медик й щира людина. Працює у медицини невідкладних станів ПС «Старий Самбір». Про нього розповідають на ФБ-сторінці Львівськогообласного Центру Екстреної мадичної допомоги та медицини катастроф.

«Незамінних людей немає. Це не добре, й не погано. Просто так є. Як і є не завжди сталі команди «швидких». І мусите з колегами володіти однаково знаннями, щоб в тандемі надавати фахову медичну допомогу.

Мабуть, дуже добре, коли є одна стабільна, зразкова бригада. Яка красива, спрацьована, яку можна возити по Україні, відряджати її на змагання, медичні ралі. Але та бригада ніколи не буде показником роботи Центру. На мою думку, якість роботи Центру ЕМД треба оцінювати по тому, наскільки універсальні люди там працюють», – говорить Володимир Балишин.

До прикладу, нещодавній випадок, коли їхня бригада виїхала на допомогу фельдшерській, в якої була реанімація. Молоденька фельдшерка, років 18 – тільки після коледжу, і вона розповідає мені послідовно, що вони робили. З нею легко працювати – вона знає алгоритм, знає, як діяти, тобто її молодий вік і незначний досвід не є перешкодою до позитивного результату. Бо усіх готують за однаковою програмою.

Хто б не приїхав на реанімацію чи інший екстрений випадок – ми працюємо за чіткими алгоритмами. І був би я чи хтось із моїх колег – це не повинно мати значення, бо усі ми маємо володіти однаковими, потрібними нам знаннями, маємо знати відповідні протоколи і бути взаємозамінними“, – каже лікар

Кілька років тому він мав можливість навчатися в Українському Католицькому Університеті. Потрапив у середовище людей, що прийшли за знаннями, які там їм можуть дати. В університеті на лекціях – нічого зайвого. Однак каже, що навчаючись в медичній академії, він вивчав з два десятки предметів, які йому ніколи не знадобилися. А тут зовсім інший підхід до викладання.

Проводячи паралель, мені подобається те, як у нас зараз дбають про підготовку фахівців. Різноманітні навчання, тренінги, курси – філософія Центру така, що все робиться для розвитку фахових навичок та підвищення кваліфікації. Навчально-тренувальний відділ, навчально-тренувальні зали по станціях тощо“, – йдеться далі.

Володимир розповідає, що у їхній роботі жодна реанімація не схожа на іншу. Попри те, що вони працюємо за чіткою послідовністю алгоритмів, кожного разу реанімація – це те, чого не передбачиш. Однак медики до них готові, бо відпрацьовують свої дії у навчально-тренувальних кімнатах на манекенах, обмінюються досвідом. Це потрібно робити, аби навички не втрачалися. А ще дуже добре, що зараз готуються інструктори з числа своїх працівників.

Маємо все необхідне медикаментозне забезпечення й працюємо згідно з затвердженими в Центрі медичними стандартами. Усі працюють за одним сценарієм. Усі мають рівний доступ до знань. І це ще й правовий захист: робота за стандартами – виконавши 4 пункти, які від нас вимагаються – не викликатиме жодних сумнівів якості надання медичної допомоги. Не знаю, як у інших центрах ЕМД, а ми маємо всі можливості для росту і розвитку», – каже Володимир Іванович.

Додамо, що у лікаря Балишина за 10 місяців було чотири успішних реанімації.

«То дуже тяжка праця, і на жаль, не завжди ми можемо допомогти людині вижити. Але ми відчайдушно боремось за кожне життя і щиро тішимося, коли виборюємо його у смерті», – резюмує лікар.

Ваш Голос Прикарпаття