18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У 102 роки Юстина Теличко з Торганович читає, співає, жартує

Поширити

У Старосамбірській територіальній громаді на 2023 рік прийняли програму, відповідно до якої усіх жителів, яким виповнилося 90, 95 чи 100 років відвідує керівництво громади, місцеві старости і окрім квітів, щирих слів привітань дарують скртифікати на отримання одноразової матеріальної допомоги на суму 3000 гривень. Ну, і звісно, якщо у громаді, є люди, яким 100 і більше років, то і їх вітають.

Такого щастя дожилася родина Теличко з Торганович. 2 квітня Юстині Іванівні виповнилось 102 роки. Власне вона і є найстаршою у громаді.  Щоб привітати довгожительку до її оселі  завітали привітати представники Старосамбірської міської ради – Володимир Хітчак, керуючий справами, Галина Лужецька, заступниця начальника соціального захисту, та Зіновій Припін, місцевий староста.

Юстина Іванівна здивувала усіх присутні  вправним і виразним читанням книги. Попри те, що складними були випробовування долі впродовж життя, баба Юстина любить жартувати.

З слів внучки Віри,  бабуся читає систематично кожного дня, пам’ятає і наспівує пісні. Рідні також розповідають, що їхня бабуся й тепер пам’ять постійно тренує – рахує цукерки. Ще й рідним «ребуси» загадує: задом наперед говорит – треба відгадати, які слова говорить. А на запитання – який секрет довголіття? Відповідь проста:

Любити життя, любити людей, любити світ довкола і Бога. І працювати. Працювати з усіх сил“.

«Такі люди – то діаманти нашого життя. І повага до них – одна з головних цінностей людської моралі. Турбота про людей похилого віку – справа кожного з нас. Адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, передавали нам свої знання та досвід, навчали долати труднощі. Це люди, найбільше багатство в яких є досвід, вміння та мудрість, їх практичний життєвий досвід – нерозривний місток, який з’єднує покоління», – каже міський голова Старого Самбора Ігор Трухим.

Ваш Голос Прикарпаття