25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У День вишиванки в Старому Самборі «вишиватимуть» сорочки захисникам на передову

Поширити

У четвер, 19 травня, працівники історико-краєзначого музею спільно з адміністрацією регіонального ландшафтного парку “Верхньодністровські Бескиди” проведуть майстерку з виготовлення оберегів для захисників, які боронять державу.

«Про людину, якій щастить, або яка дивом урятувалась в останній момент від небезпеки, кажуть: “народився в сорочці”. Справді, слов’янські обереги на вишиванках — потужний захист на енергетичному рівні. А в день вишиванки, коли в наших серцях і думках зосереджено стільки любові до свого рідного, ми ще й посил даємо до Всесвіту про перемогу для України, щоб кожен наш захисник повернувся  додому неушкодженним. І обов’язково з перемогою!», – розповідає директорка парку Наталя Олійник.

Для вимушено переселених та місцевих дітей у Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї неодноразово проводили заходи. Виготовляли обереги на передову, малюнки з побажаннями для захисників та інші тематичні заходи. Тому вирішили, що кількісно у це улюблене свято можна спільно виготовити більше.

Такі майстерки проводитимуть кілька разів. Перше заняття працівники парку вже провели. Загалом мають намір виготовити 1000 таких оберегів, на яких ще й писатимуть побажання захисникам.

«Добігає третій місяць війни. Цей час змінив нас усіх.  Непросто і дітям. У них – свої емоції та переживання. Коли проводимо заходи, спостерігаємо зацікавлення у щораз більшої кількості людей. Приємно, що люди, які через війну опинилися у Старому Самборі, охоче відвідують наші майстеркласи. Мами кажуть, що спільні заняття з місцевими дітьми позитивно впливають на їхніх дітей. Часто гості міста приходять і на екскурсію», – розповідає директор музею Назар Ящак.

Болюча реальність впливає на всіх. Зокрема, на дітей. Світ в середині стає іншим, коли знаходиш роботу для розради, своєрідний фітнес для душі. Ми започаткували серію майстерок, щоб виготовити цікавий оберіг для захисників – вишивану сорочку. Вона для українців має велике значення. Обереги поїдуть на передову“, – каже Наталя Олійник.

Організатори запрошують усіх охочих приходити до музею 19 травня о 15.00, площа Ринок, 6  та стежити за анонсами наступних заходів.

Ваш Голос Прикарпаття