25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Трушевичах попрощалися з полеглим Героєм Павлом Квасьним

Поширити

Знову в скорботі Старосамбірщина. Пекуча звістка сколихнула село Трушевичі Добромильської громади. Захищаючи Україну, загинув 36-річний Павло Квасьний. 16 травня в останню путь Героя проводжали рідні, односельчани, побратими, друзі та знайомі.

“Павло виховувався у багатодітній сім’ї. Окрім нього – є ще двоє братів та сестра. Після школи навчався у Нижанковицькому ліцеї. У 2014 році Павла призвали у 24 окрему механізовану бригаду імені Короля Данила. Служив у АТО. Там був травмований. Коли повернувся в село, працював трактористом. Односельчани згадують Героя, як комунікабельного, ввічливого. Такого, хто завжди прийде на допомогу. У Трушевичах його поважали”, – розповіла нашому сайту Тетяна Терлецька, заступниця міського голови Добромиля.

Коли почалась повномасштабна війна, Павло разом із братом Василем добровільно пішли у військкомат. Їх скерували у 24 бригаду. Воювали разом на Луганщині, поблизу Попасної.

27 квітня внаслідок артобстрілу мосту Наконечне у населеному пункті Гірське, отримав поранення.

«Павло і Василь у складі 24 бригади воювали поблизу Попасної. Обоє були поранені під час артилерійського обстрілу. Павло був важко поранений. Василь, незважаючи на обстріли, повернувся, аби забрати свого брата. Відтак, після надання домедичної допомоги обох скерували на лікування у Дніпро. За деякий час Василь знову повернувся на фронт. Павло ж, на жаль, помер. Ця історія – приклад справжнього українського братерства. Знаю хлопців особисто. Це велика втрата для всіх» – розповідає військовий медик Юрій Гец з Добромиля.

Чин похорону очолив настоятель місцевого храму  Різдва Пресвятої Богородиці отець Петро Зворський у співслужінні з численним духовенством.

Похоронили Героя з усіма військовими почестями. Полеглого супроводжувала почесна варта військових. На могилі – тричі салютували. Родині покійного вручили Державний прапор та пам’ятний лист від Президента.

Ваш Голос Прикарпаття