20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Биличах молилися за перемогу та мир і люди, яких з дому вигнала війна

Поширити

Перед Чудотворною іконою Билицької Богоматері, вчора, 19 червня, вірні з різних куточків Самбірсько-Дрогобицької єпархії просили у Богородиці переможного миру.

Світ питає, звідки ми маєм таку силу. Бо з нами Бог. Бо Україна під покровом Матінки Божої. І це ми вже неодноразово досвідчили тоді, коли випущені ворожі ракети не досягали своїх цілей. Коли скинені бомби не розривалися. Коли ті ворожі артилерійські снаряди, які випускають сотнями тисяч, летять десь у порожні поля…“, – сказав під час проповіді у відпустовому місці у Биличах владика Григорій Комар, який очолив Божественну Архиєрейську літургію.  Йому співслужили декани Добромильського, Хирівського та Старосамбірського деканатів – отці Павло Коляса, Ігор Петрович та Михайло Николин, а також отці деканатів.

У Неділю всіх святих щорічно у цьому благодатному місці відбувається традиційна проща до Билицької Богородиці. Цьогоріч основне намірення Архиєрейської літургії було за перемогу та мир в Україні. На відправу зібралися матері, дружини, чиї сини та чоловіки захищають Україну, та люди, які розуміють, що без Бога ані до порога.

Хтось вважає, що мир настане тоді, коли ми будемо мати більше зброї, коли ми будемо мати далекобійну артилерію, достатньо літаків, а я насмілюся сказати, що того буде замало. Бо є ще вороги невидимі, ми маємо перемогти зло, ми маємо міцно тримати безперервний молитовний фронт“, – промовив владика.

Також особливістю цьогорічної прощі стало те, що на ній молилися люди, яких з дому вигнала війна. Хтось з них молився вперше.

«Мені випала місія їхати автобусом до Билич з переселенцями. Всю дорогу ми молилися, співали релігійних пісень, говорили про те, чому в нашому житті молитва так багато значить. Хтось з них плакав, плакав так щиро», – ділиться враженнями прочанка Віра Турій.

Щира молитва линула до Бога за наших воїнів та їхню безмежну жертву для Батьківщини.

Опісля молитви за Україну адміністратор Відпустового місця о. Володимир Нестер, котрий ревно опікується розбудовою цього паломницького місця, разом з місцевими парафінами привітали владику з Днем народження, який Григорій Комар відзначав саме 19 червня.

Ваш Голос Прикарпаття