18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Медики Старого Самбора – на захисті України

Поширити

Марія КУЗЬМИН

На нашій українській землі триває війна. На сході та півдні обстрілюють міста й села, цивільні будинки – школи лікарні, садочки. В Україні гинуть люди – не лише військові. Усі міста України під прицілом ворожих ракет.  Серед професій, які забезпечують життєдіяльність в тилу, є і медики.

Однак, як нам стало відомо, три працівники Старосамбірської медицини захищають Україну: хірург Олег Горбовий, гінеколог Юрій Сідак та фельдшер Ростислав Ярема. Вони це добровільно вирішили з перших днів війни.

Ці медики могли би продовжувати працювати у звичних умовах, у чистих палатах з належним медичним обладнанням – чи то в кабінетах, чи в кареті «швидкої» – для фельдшера:  натомість їм доведеться рятувати поранених побратимів. При цьому щомиті ризикуючи власними життями.

Лікар на війні – це, перш за все боєць. Він зі зброєю, захисною амуніцією та військовою формою. Військові медики щодня рятують життя на передовій. Часто їм доводиться зашивати рани, зупиняти кров і надавати іншу допомогу під обстрілами чи на великій швидкості в автомобілі.

Пройшовши військову підготовку, Олег Горбовий та Ростислав Ярема на передовій уже  майже місяць. Пів тисячі бійців – і один лікар з фельдшером, орієнтовно таке «поле битви» хірурга та фельдшера.

Медик Юрій Сідак наразі від війни далеко. Та він також не у білому халаті зустрічає професійне свято, а у військовому спорядженні.

Пишаємося, дякуємо. Бо розуміємо, що їм сьогодні не має часу на лірику, почуття, емоції – у них є найважливіша місія, яку обрали за покликом серця, надавати медичну допомогу побратимам, рятувати життя на війні.

Ваш Голос Прикарпаття