24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Цифра дня: 9 тисяч російськомовних книг услід за російським кораблем

Поширити

На смітник історії пішли книги ворожою мовою та видані в росії, які зберігалися у бібліотеках Старосамбірської громади. Близько 9 тисяч примірників вилучили зі свого фонду в комунальному закладі «Старосамбірська публічна бібліотека».

«Ми щороку списували російськомовні книги. Бо в Україні вже триває війна 8 років. І тут не місце усьому російському. У травні 2022 року отримали рекомендації Міністрества культури та інформаційної політики щодо актуалізації  бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією. А цьогоріч провели остаточну зачистку в усіх наших філіях, вилучивши російськомовні видання та книги, видані в російській федерації», – розповіла нашому сайту Людмила Сольчаник, директорка Старосамбірської публічної бібліотеки.

Книги, пов’язані з російською федерацією, пішли услід за російським кораблем – на макулатуру. Зазначимо, у Старосамбірській бібліотеці заохочують усіх жителів Старосамбірщини, щоб вилучили зі своїх домашніх бібліотек «російську нечисть» і не викидали книги, а приносили до бібліотеки. Їх також здадуть на макулатуру, а виручені кошти використають на потреби війська.  

Варто наголосили, що у цьому закладі проводять багато заходів, які спрямовані на підтримку наших захисників. Зокрема, доросле населення виготовляло енергетичні цукерки, вишивали шеврони, діти виготовляють листівки для підтримки морального духу воїнів, а також на різних майстеркласах виготовляли вироби, які реалізовували на благодійному ярмарку.

До слова, на початку вересня у Старосамбірській бібліотеці відкрили сучасний артпростір, в якому буде затишно і комфортно всім – дорослим і дітям. Поволі керівниця закладу Людмила Сольчаник втілює свою мрію розвивати бібліотеку, як платформу для сприяння всебічного розвитку особистості. А всіляко сприяє цьому Старосамбірська міська рада та відділ культури.

«Коли читаю, що десь люди не ходять в бібліотеку, бо вона застаріла, книги радянські, я їм щиро співчуваю. З гордістю розповідаю, як живе і розвивається наша бібліотека – місце, де цікаво, весело і море чудових книг як для мене, так і для моєї дитини. Дякую нашим бібліотекарям за невгамовність і нові ідеї», – каже жителька Старого Самбора Тетяна Павловська.

Сьогодні, 30 вересня, Всесвітній день бібліотек. Вітаємо бібліотекарів і бажаємо творчого піднесення, натхнення і удачі у всіх починаннях. Здоров’я, позитиву і бажання бути краще. Нехай всі ваші будні стануть продуктивними і вдалими у мирній Україні.

Ваш Голос Прикарпаття