20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Святий Миколай з сусідньої держави та спеціальна резиденція: яким було свято у час війни для старосамбірських дітей

Поширити

У Старому Самборі Святий Миколай впродовж тижня всім чемним дітям роздавав подарунки. Ще й 20 грудня, уже після свят обдаровував малечу. Трохи спізнився, бо аж з Польщі на санях їхав. Старосамбірська міська рада спільно з партнерами з міста Кольбушова зробили місцевим та внутрішньо переміщеним дітям добрі презенти, гарний настрій та незабутні враження.

В обідню пору у вівторок, 20 грудня, центральна площа Старого Самбора була заповнена галасливою дітворою. Школярі з вчителями, дошкільнята з батьками, дідусями-бабусями. На площі звучали колядки. І ось вона – ця мить: Святий Миколай їде до різдвяної ялинки на санях, запряжених у двох північних оленів.

Миколай привітався до громади польською, українською ж промовив: «Слава Україні!», побажав миру, злагоди, здоров’я та натхнення до нових звершень. А головне – перемоги! Ну, а далі, довжелезна черга до санчат, з яких діти отримували подарунки – солодощі та іграшки.

«Знаєте, такої радості у наших дітей ще не було ніколи. Це так приємно. Особливо в теперішній час, коли нам так потрібні позитивні емоції. Дякуємо нашій владі. Всі діти щасливі», – каже пані Віра. На площу вона прийшла з оунками Вікторією і Богданчиком.

Серед присутрніх були й матусі з дітками, яких з дому вигнала війна.

«Ми з Харкова, але нам тут добре, люди дуже добрі, нам все подобається. Бойові дії в Харкові стихли, але повертатися з трирічною дитино все ж, вважаю, ще небезпечно. Дякую за сьогоднішню подію, дякую усім місцевим людям, що я почуваюся вдома. В Україні», – каже Анна, розглядаючи з трирічною Улянкою гарні подарунки від Святого Миколая.

До слова, Святий Миколай приїхав на площу з міським головою попередніх каденцій Іваном Грисем, а подарунки роздавав з керівником міста Ігорем Трухимом.

«Від Старосамбірської громади щиро дякуємо польським друзям з Кольбушова, які нам допомагають, особливо в час війни. А ця добра співпраця започаткована ще за каденції Івана Михайловича, має і матиме ще продовження на користь міста, громади», – коментує Ігор Трухим, голова Старосамбірської громади.

Окрім цього, з нагоди улюбленого свята малечі та й дорослих у Старому Самборі працювала резиденція Святого Миколая. Відділ культури, молоді, спорту та туризму у певні години впродовж трьох днів дарував дітям міста та громади радість. У холі музичної школи встановили яскраві й естетично приємні святкові декорації, святкового настрою додавало звучання колядок. Тут «оселився» Чудотворець з Ангеликом, щоб діточкам Старосамбірської громади дарувати незабутні емоцій у важкий 2022 рік.

Такий захід у Старому Самборі проводили вперше. Організатори вирішили його провести, щоб мінімізувати вплив війни, адже діти по-своєму відчувають події сьогодення.
Також до резиденції приходили і матері з дітьми, які покинули через воєнні дії свої домівки і тимчасово проживають у Старосамбірській громаді.

«Це радість для дітей. Вони приходили з матусями. У них світилися щастям очі. Дошкільнята з великом трепетом ділилися талантами, розповідали віршики, наспівували пісеньки. Сідали до Миколая на коліна. Робили фото на згадку. Сьогодні і діти, і дорослі мають надію на диво, на здійснення мрій і сподівань. І мрії дітей зовсім недитячі: щоб вигнати ворога з української землі», – каже Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму.

Загалом резиденцію відвідали майже дві сотні діточок. Вони отримували від Чудотворця подарунки: розмальовки, лего, пазли, олівці, фломастери, машинки. Міський голова Старого Самбора Ігор Трухим охоче підтримав ідею зробити дітям казкову атмосферу.

Солодкі торбинки з цукерками подарував благодійник, людина з чуйним серцем Володимир Деркач, який уже неодноразово підтримує хороші соціальні проєкти.

«Знаєте, я спершу з недовірою ставилася до цьої події. Питала, скільки це коштує, коли і кому платити. Коли зрозуміла, що то справді малюсіньке диво, то й сама отримала радість. Не від подаруночка, а від уваги до наших дітей. Це важливо завжди, а особливо тепер. Миколка мій дуже тішився, усім родичам на телефоні показує, як його обіймав Святий Миколай», – розповідає Людмила, мама 4-річного хлопчика.

Ваш Голос Прикарпаття