27 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Біля сотні експонатів з війни: у Старосамбірському музеї діє виставка “Речі Перемоги”

Поширити

Триває повномасштабна війна. Захисники та волонтери Старосамбірщини везуть до історико-краєзнавчого музею речі з війни. До постійно діючої експозиції уже надійшло біля сотні експонатів. Зокрема, форма, екіпірування, фрагменти озброєння ворожих сил – «Гільзи» від «Піона, тубуси від ПЗРК «Ігла», гранатометів, також сухпайки та інше. Волонтери та захисники обіцяють поповнювати колекцію.

Днями воїн Руслан Пукшин, який на війні перебував 8 місяців, поповнив колекцію новими речами.

Пацівники музею цю експозицію виставили просто неба. Разом з тим була встановлена скринька для донатів.

«Виставку ми назвали «Речі Перемоги». Впродовж кількох годин 6 грудня жителі Старого Самбора та гості міста з зацікавленням розглядали предмети війни. Ці предмети цікавили, як чоловіків, так і жінок. Ця безглузда війна не залишає байдужим нікого. Хтось вважав за потрібне підтримати ЗСУ донатом. Особливо вразив хлопчик, який прийшов з татом. Вони довго розглядали предмети виставки. Відтак пішли до автомобіля. Хопчик повернувся до скриньки. щоб вкинути гроші. Разом цього дня задонатили 3400 гривень», – розповідає Галина Дубравська, працівниця музею.

Також у передсвятковий час у музеї виготовляли енергетичні батончики.

«В тилу кожен знаходить спосіб, як підтримати армію. Це, як ми знаємо з розповідей військових, важливо для них. Ми також вирішили підняти настрій захисникам. Вдома мав горіхи, родичі поділилися медом. Купили арахісу. Разом з працівницями Старосамбірської публічної бібліотеки сформували солодкі вітамінні смаколики. Найманці росії – то варвари, в яких немає нічого людського. А ми своїх оборонців мусимо підтримува ти по-різному», – каже Назар Ящак, диретор Старосамбірського історико-краєзнавчавго музею.

Уже до свят батончики будуть у захисників.
У цій жорстокій війні воїном є кожен. І кожна людина на своєму фронті наближає Перемогу.

Ваш Голос Прикарпаття